21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Takiej wystawy w Kozienickim Domu Kultury jeszcze nie było. Warto zobaczyć

Popularne

spot_img

„Tango. Portrety. Kwiaty” to tytuł wystawy malarstwa Tadeusza Dębskiego, którą już wkrótce będzie można zobaczyć w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wernisaż zaplanowano na piątek, 22 marca, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek wydarzenia o godz.17.00. Wstęp wolny.

Tadeusz Dębski jest wszechstronnym artystą realizującym swoje wyobrażenia zarówno w malarstwie, rzeźbie, literaturze, jak też w popularyzacji kultury tanga argentyńskiego. Napisał i wydał 6 książek, z których najwyżej oceniane są „Emocje tanga”. Jest autorem ponad 1500 obrazów zdobiących ściany domów na całym świecie.

– Na wystawie w Kozienickim Domu Kultury zaprezentowane zostaną prace w różnych technikach i różnych formatach w trzech wyodrębnionych zestawach. Pierwszy temat to tango argentyńskie. Drugi to portrety osób, które przewinęły się przez życie artysty i autoportret. Trzecia wydzielona część to typowe dla malarstwa Tadeusza Dębskiego kompozycje roślinno-kwiatowe, z podkreśleniem charakterystycznych dla niego zwisających liści, w których ukryte są sylwetki kobiet lub ich twarze – opowiada o wystawie Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Ze względu na tematykę wystawy, w trakcie wernisażu w Kozienickim Domu Kultury nie zabraknie tanecznego akcentu.

– Podczas wernisażu Tadeusz Dębski opowie o swoim malarstwie, o tangu argentyńskim i w parze z Joanną Domanowską zatańczy klasyczne polskie tango oraz współczesne tango nuevo. Serdecznie zapraszamy – dodaje Elwira Kozłowska.

Ekspozycja potrwa do 12 maja 2024 roku. Organizatorami wydarzenia są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content