23,1 C
Pionki
piątek, 12 sierpnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Klub Sportowy Patex Pionki podsumował rok! Było wiele emocji i sukcesów

Popularne


Kończący się rok – mimo sytuacji pandemicznej – był dla Klubu Sportowego Patex Pionki bardzo udany.

Rok 2021 był rokiem ogromnej zmiany w strukturach klubu. Najważniejszym krokiem okazało się nawiązanie współpracy ze szkołą podstawową numer 5 w Pionkach. – Dyrektor placówki Pani Barbara Glimasińska z entuzjazmem przyjęła plany rozwoju młodzieży z terenu miasta i gminy Pionki na kortach znajdujących się przy szkole. Dzięki nawiązaniu współpracy klub zmienił siedzibę oraz nazwę i poszerzył działalność o miasto. Uzyskaliśmy możliwość prowadzenia zajęć na kortach dzięki czemu coraz większa ilość młodzieży mogła uczęszczać na zajęcia tenisa ziemnego. Wraz ze zmianami do kadry trenerskiej dołączył Grzegorz Janeczek. Po wznowieniu sezonu wiosennego okazało się, że zainteresowanie jest ogromne i cała zmiana była w 100% trafna. Na zajęcia tenisa do trenerów Jakuba oraz Grzegorza uczęszczało około 100 osób – mówi prezes klubu Sylwester Drela.

Zajęcia były prowadzone na dwóch obiektach. Sekcja Jedlnia trenuje na boisku wielofunkcyjnym w Jedlni, sekcja Pionki na kortach przy PSP nr 5. Początek wakacji to kolejny krok w rozwoju klubu. – Zorganizowaliśmy pierwszy w historii klubu obóz tenisowy w Rychwałdzie w dniach 1-7 lipca. W obozie wzięło udział 25 osób. Młodzież poznawała kolejne tajniki gry tenisowej, ale przede wszystkim na sportowo spędzała pierwsze dni wakacji, wiele zabawy na świeżym powietrzu, granie w siatkówkę, tenisa stołowego czy wielogodzinne kąpiele w basenie sprawiły, że młodzież obecna na obozie już w autobusie powrotnym pytała kiedy jedziemy ponownie. Ten rok to również organizacja turniejów tenisowych. Dwa główne turnieje rozegrane na kortach w Pionkach (tenisowy dzień dziecka oraz V Mistrzostwa Pionek) odniosły ogromny sukces. Bardzo duża frekwencja wśród dzieci i młodzieży, atrakcyjne nagrody i wysoki poziom sportowy sprawił, że turnieje dostarczyły bardzo dużo emocji – mówi trener klubu Jakub Wrona.

Mistrzostwa Pionek wśród dorosłych miały rekordową frekwencję, sam poziom zawodów był wyższy niż na niektórych turniejach SiA co zgodnie przyznali uczestnicy tego turnieju. Rok 2021 to rok wielu sukcesów zawodników oraz trenerów pionkowskiego klubu na arenie ogólnopolskiej. Największe sukcesy wśród zawodników odnosiła Natalia Drela. Wygrywała turnieje w Warszawie, Radomiu czy Piotrkowie Trybunalskim co zaowocowało na koniec roku powołaniem do kadry narodowej dla najlepszych dziewczynek z rocznika 2010. Swój udział w turniejach zaznaczył również Dawid Nowak, który coraz odważniej stąpa po tenisowych kortach, ma za sobą już jeden finał singla oraz debla. – Alicja Jemioł, to również zawodniczka naszego klubu, która z zaangażowaniem dąży do celu osiągając m.in. trzecie miejsce w grze podwójnej w Pabianicach.  Liczymy na kolejne sukcesy naszych młodych podopiecznych startujących w kategoriach zawodniczych oraz na pierwsze starty naszych podopiecznych w turniejach tenis10 – powiedział prezes Sylwester Drela.

Zuzia Drela z powodzeniem reprezentowała klub na zawodach SiA, zdobyła medale Mistrzostw Polski amatorów w Chorzowie oraz Wrocławiu. – Nasi trenerzy Jakub oraz Grzegorz również z powodzeniem startują w turniejach SiA. Obaj wspięli się do czołowej 10tki rankingu, Grzegorz ma za sobą zwycięstwa w Zamościu czy Nietulisku. Jakub miejsca na podium w Radomiu, Zamościu oraz Łęcznej. Wspólnie zdobyli srebrny medal w grze podwójnej na mistrzostwach SiA w Chorzowie. Na zakończenie tego roku zorganizowaliśmy otwarte dni tenisa na boisku w Jedlni oraz w hali gimnastycznej w PSP nr 5. Podczas trwania uroczystości związanych z zakończeniem sezonu dzieci wzięły udział w zawodach tenisowo sprawnościowych, odbyło się losowanie nagród i wspólny poczęstunek. W roku 2021 uczestniczyliśmy również w turnieju charytatywnym piłki nożnej, regatach żeglarskich oraz w birgu “Tropem WilczymA”, a w PSP w Jedlni odbył się pierwszy w naszej historii turniej tenisa stołowego – dodaje prezes Drela.

– Dziękujemy za współpracę wszystkim, którzy mają na sercu dobro młodzieży, rozwój sportowy i mentalny naszych podopiecznych. Na najbliższy rok mamy zaplanowany kolejny obóz tenisowy, którego szczegóły będą podane wkrótce. VI Mistrzostwa Pionek w tenisie ziemnym na przełomie lipca i sierpnia, rozszerzenie sekcji tenisa stołowego na czele z trenerem Marianem Putonem, oraz stały rozwój naszych podopiecznych poprzez zajęcia tenisa ziemnego oraz trening motoryczny z profesjonalnym trenerem. W celu rozwijania, utrzymania i przywracania maksymalnej sprawności naszych młodych sportowców, planujemy również nawiązać stałą współpracę z psychologiem sportu oraz fizjoterapeutom.  Liczymy na wasze zaangażowanie w życie codzienne klubu, ambitną postawę na treningach co mamy nadzieje zaowocuje coraz większym gronem dzieci biorących udział w turniejach ogólnopolskich. Ukłony za wsparcie finansowe, materialne i mentalne dla włodarzy naszego miasta i gminy pana Roberta Kowalczyka oraz pana Mirosława Ziółka. Dziękujemy Pionkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji na czele z panem Andrzejem Iwanowskim, za wsparcie w rozwoju klubu. Serdecznie dziękujemy pracownikom jednostek samorządowych, powiatowych, radnym, działaczom a także organizacjom, lokalnym mediom, sponsorom, stowarzyszeniom oraz klubom z którymi nawiązaliśmy współpracę oraz wszystkim, którzy wspierają działalność statutową naszego klubu. Można by tu wymienić wiele nazwisk… Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy i zachęcamy do śledzenia naszych działań a w szczególności do kibicowania naszym młodym i ambitnym sportowcom. Dzieci i młodzież są naszą przyszłością, dlatego przez sport i kulturę fizyczną kształtujemy ich charaktery oraz dbamy o zdrowie fizyczne i psychiczne – dodają na koniec prezes klubu Sylwester Drela oraz trener Jakub Wrona.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane