11.2 C
Pionki
poniedziałek, 26 lutego, 2024

To już 14. edycja konkursu „Na ten Nowy Rok”. Kozienicki Dom Kultury zaprasza do udziału

Popularne

Już 23 listopada, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, odbędzie się XIV Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok”. Konkurs obejmuje swoim zasięgiem cały powiat kozienicki, a przedszkola, szkoły oraz instytucje kultury mogą zgłaszać swoich podopiecznych do 17 listopada.

– Konkurs od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest jednym z takich pierwszych zwiastunów zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nasi zdolni uczestnicy wprowadzają nas w ten magiczny klimat świąt i zawsze czekamy na ich występy – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Od samego początku, konkurs ma na celu kultywowanie tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia, upowszechnianie kultury muzycznej wśród najmłodszych, wymianę doświadczeń czy promocję młodych talentów.

Kto może wziąć udział?

Konkurs jest adresowany do osób zgłoszonych przez przedszkola, szkoły i instytucje kultury z terenu powiatu kozienickiego. Mogą wziąć w nim udział soliści, duety i zespoły wokalne (do 6 osób) oraz chóry (do 15 osób). Każdy uczestnik zaprezentuje jedną kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną (półplayback lub a cappella).

Ze względu na zainteresowanie, obowiązują limity zgłoszeń. Przedszkola i szkoły mogą dokonać maksymalnie trzech zgłoszeń w każdej kategorii konkursowej (soliści, duety, zespoły i chóry). W przypadku instytucji kultury ten sam limit obowiązuje na każdego instruktora. Warunkiem udziału jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.dkkozienice.pl oraz – co ważne – dokonanie wpłaty wpisowego (kwoty oraz numer konta podane są w regulaminie konkursu).

Występy będą oceniane przez specjalnie powołane jury, w czterech kategoriach wiekowych: 6-9, 10-12, 13-15 i 16-19 lat (chóry konkurują w jednej kategorii wiekowej).

– Podobnie jak w ubiegłym roku, laureaci konkursu będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przed szeroką publicznością w trakcie Koncertu Galowego. Ten odbędzie się 13 grudnia, o godz. 11.00, w trakcie spotkania wigilijnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym – dodaje Elwira Kozłowska.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl. Dodatkowo informacje można uzyskać w punkcie informacji KDK pod nr tel. 48 611 07 50 lub u instruktor KDK Haliny Koryńskiej tel. 48 611 07 50 wew. 126.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content