20.2 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Tak wybrali widzowie. W Kinie KDK zobaczymy wyjątkową retransmisję operetki

Popularne

spot_img

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników dobrej muzyki. W czwartek, 23 maja, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka wyświetlona zostanie retransmisja operetki „Kraina Uśmiechu” Ferenca Lehára. Okazją do muzycznego spotkania w Kinie KDK będzie „Dzień Matki”. Początek wydarzenia o godz. 18.00.

Nagranie operetki w reżyserii Andreasa Homokiego zarejestrowano w Operze w Zurychu. Co szczególnie interesujące, mamy w tym przypadku silny, polski akcent.

– Piotr Beczała, jeden z najlepszych obecnie tenorów na świecie, wciela się w rolę księcia Su-Czonga i wykonuje m.in. słynną arię „Twoim jest serce me”. To zdecydowanie najsilniejszy atut tej wersji „Krainy Uśmiechu”. Drugim jest wysmakowana inscenizacja. Na widzów czekają wspaniałe artystyczne doznania – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Dzieło Ferenca Lehára, autora „Wesołej wdówki”, jest bardzo nietypowe jak na reprezentanta gatunku operetkowego, bo nie ma happy endu. Historia wiedenki Lizy, która zakochała się w chińskim księciu i dla niego postanowiła rozpocząć nowe życie w Chinach, nie kończy się dobrze. Dziewczyna nie może pogodzić się z panującymi na chińskim dworze zwyczajami, tak kompletnie odmiennymi od europejskich. Mimo wielkiej i odwzajemnionej miłości do Su-Czonga, Liza postanawia wrócić do Austrii.

– Operetkę wyświetlimy na kilka dni przed „Dniem Matki”, także to świetny pomysł na prezent dla ukochanej mamy i okazja, aby miło spędzić wspólny czas. Dodam jeszcze, że to nasi widzowie sami wybrali tę operetkę podczas specjalnego głosowania, które zorganizowaliśmy na naszych profilach w mediach społecznościowych. Tym bardziej serdecznie zapraszam, zwłaszcza, że zadbamy o dodatkową niespodziankę dla publiczności – zapowiada Elwira Kozłowska.

Kup bilet, nie tylko na prezent

Retransmisja zostanie wyświetlona w czwartek, 23 maja, o godz. 18.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Sprzedaż biletów rusza 19 kwietnia. Te będą dostępne, w cenach: 32 zł – w przedsprzedaży, 36 zł – w dniu retransmisji, w kasach KDK oraz na www.kinokozienice.pl.

Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content