18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[FOTORELACJA] „Tajemnicza. Barwna.Dzika. Puszcza Kozienicka”. Inspirująca wystawa fotograficzna grupy twórczej #Ostępowa

Popularne

spot_img

Może być ciekawa, ekscytująca, zniewalająca. Otaczająca od wielu pokoleń nasze miasto – Puszcza Kozienicka. Puszcza, która stała się inspiracją dla artystów zrzeszonych w „Leśnej Grupie Twórczej #Ostępowa”.

W piątek 31 marca o godz. 17.00, w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu Filia w Pionkach odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Grupy #Ostępowa. Autorzy prac działają na terenie regionu Puszczy Kozienickiej, a w skład grupy wchodzą: Łukasz Boryczka, Katarzyna Kolasińska, Łukasz Stańczuk, Wojciech Stawarz. Swoimi pracami fotograficznymi pokazują najpiękniejszą stronę Puszczy Kozienickiej.

Zaproszonych gości powitała kierownik biblioteki Marzena Szulikowska oraz autor części prac Wojciech Stawarz, który powitał zaproszonych gości na wernisażu wystawy fotograficznej pt.”Tajemnicza. Barwna.Dzika. Puszcza Kozienicka”.

– Nasza grupa nazywa się 11 Leśna Grupa Twórcza #Ostępowa”. Grupę założyliśmy w 2022 roku, ale każdy z nas ma za sobą już kilka lub kilkanaście lat pracy. W tej chwili tworzymy ją we czwórkę i zajmujemy się głównie fotografią. Katarzyna Kolasińska tworzy inspirowane kulturą słowiańską, najbardziej magiczne i pełne tajemnic ze wszystkich prezentowanych tutaj fotografii, których krajobrazy mogły by służyć za miejsce niejednego filmu fantasy.  Kolejnym członkiem naszej grupy jest Łukasz Boryczka zajmujący się fotografią dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Łukasz jest autorem wszystkich zdjęć zwierząt prezentowanych na wystawie. Do naszej grupy należy także Pan Łukasz Stańczuk, autor najbardziej unikalnych zdjęć rzek Puszczy Kozienickiej. – mówił Wojciech Stawarz, współautor wystawy

Celem grupy #Ostępowa jest promowanie regionu Puszczy Kozienickiej i jej samej, tak aby stał się bardziej atrakcyjny pod względem turystycznym, kulturalnym i artystycznym. Wystawa będzie prezentowana w Bibliotece Pedagogicznej  w Pionkach do 30 kwietnia.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content