31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[FOTORELACJA] Pogoda dopisała. Ulicami Pionek, po raz dziewiąty przeszedł Orszak Trzech Króli

Popularne

spot_img
  1. Już po raz dziewiąty 6 stycznia ulicami Pionek przeszedł Orszak Trzech Króli. Organizatorem VIII Orszaku Trzech Króli był Zakon Rycerzy Kolumba im. św. Michała Archanioła w Pionkach. Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej galerii zdjęciowej z tego wydarzenia.

O 11.30 uczestnicy orszaku spotkali się w Ogródku Jordanowskim, by wspólnie wziąć udział w Orszaku Trzech Króli. W imieniu organizatora orszaku, którym był Zakon Rycerzy Kolumba im. Michała Archanioła w Pionkach, Henryk Rybak powitał mieszkańców Pionek. – Bardzo cieszymy się z faktu, że i w naszym mieście za kilka minut wyruszy Orszak Trzech Króli, który na stałe wpisał się w kalendarz Pionkowskich wydarzeń. Tegoroczny orszak poprowadzą trzej królowie na koniach oraz ks. Daniel Wiraszka, wikariusz parafii św. Barbary.

Mieszkańców powitała również wiceburmistrz Pionek, Kamila Kaczorowska.

– To ważne wydarzenie w Kościele Katolickim i mam nadzieję, że jak ten dzisiejszy dzień zwiastuje, że państwo tak licznie przybyliście, będzie to dniem miłości, radości, tolerancji i cieszę się, że również możemy powitać dzieci na orszaku. Mam nadzieję, że nowy rok będzie dla państwa lepszy niż ten, który minął. Będziecie państwo natchnieni duchem Świętym, będziecie mieli dużo zdrowia, siły i wrażliwości dla drugiego człowieka. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok w jeszcze liczniejszym gronie. – mówiła wiceburmistrz Pionek, Kamila Kaczorowska

O godzinie 12, ksiądz Leon Czerwiński poprowadził modlitwę Anioł Pański i tym samym rozpoczął orszak.

Pierwszą scenę w wykonaniu podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej zobaczyliśmy jeszcze w Ogródku Jordanowskim. 

Po przejściu kilkuset metrów uczestnicy orszaku zatrzymali się na chwilę przy pawilonach na ulicy Dębowej. Tam uczniowie PSP5 zaprezentowali wyjątkową inscenizację.

Trzecia scena odbyła się przy Legionówce na ulicy Niepodległości. Przygotowali ją uczniowie PSP nr 2.

Później przy kościele św. Barbary krótkie przedstawienie zaprezentowali uczniowie PSP 1.

Uroczysty orszak zakończył się przy pawilonach na ul Jana Pawła II inscenizacją w wykonaniu Związku Harcerzy Rzeczypospolitej oraz oddaniem pokłonu Nowonarodzonemu Jezusowie w stajence.

– Wszystkich pozdrawiam i dziękuję za waszą obecność. Za to, że jesteście, modlicie się tutaj, bo przecież nie wolno zapomnieć o tym, że cały nasz orszak to przede wszystkim wyznanie naszej wiary, wiary w Boga, który narodził się w tej ubogiej stajni. Nasze wydarzenia właściwie każdego roku prowadzą nas do różnych wydarzeń, a jedno z tych wydarzeń jest dzisiejszym pokłonem Panu Jezusowi. – podziękował za udział w orszaku mieszkańcom Pionek proboszcz parafii pw. św. Barbary w Pionkach, Robert Kowalski

Na zakończenie orszaku odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród, wśród których był smartfon, tablet, smartwatche oraz wyjątkowe albumy.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content