31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Dziedzictwo kulinarne Mazowsza w obiektywie. W tym roku pula nagród to 40 tys. zł.

Popularne

spot_img

Nadziewana kaczka, krupnik z kaszy jaglanej, chłodnik mazowiecki, przecieraki, racuchy rogate czy sójka pogorzelska – znów zagoszczą na zdjęciach Mazowszan. Miłośnicy fotografii, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą wziąć udział w Mazowieckim Konkursie Fotografii Kulinarnej. W tym roku pula nagród to 40 tys. zł. Termin nadsyłania zdjęć mija 5 marca br.

Konkurs Fotografii Kulinarnej ma m.in. promować dziedzictwo kulinarne Mazowsza. W tegorocznej edycji pula środków przeznaczonych na nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca wynosi łącznie 40 tys. złotych. Uczestnicy mogą także liczyć na nagrody specjalne oraz wyróżnienia. Przy ocenie prac komisja będzie brać pod uwagę walory artystyczne fotografii, pomysłowość przedstawienia produktu, poprawność techniczną, kompozycję, ale także spójność z tradycją i kulturą Mazowsza.

Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego, Mazowsze to region, na terenie którego od wieków przenikają się różne kultury. – Podobnie jest z mazowiecką kuchnią, która łączy w sobie smaki i potrawy wielu tradycji kulinarnych. Organizowany przez samorząd Mazowsza konkurs fotograficzny pozwala nie tylko lepiej poznać specjały kulinarne naszego regionu, ale też sprzyja budowaniu tożsamości regionalnej. Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w nim.

Kto może wziąć udział?

Konkurs skierowany jest do osób mieszkających na Mazowszu. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych uczestnika.

Zdjęcia można przesyłać w dwóch kategoriach:

  • „Produkty nagrodzone Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego”. W tej kategorii można zgłosić dowolną fotograficzną interpretację przedstawienia potrawy, produktu lub napoju, który został nagrodzony Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Zgłoszenia do konkursu

Zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem konkursu należy przesłać do 5 marca 2024 r. drogą elektroniczną na adres fotografiakulinarna@mazovia.pl lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa ePUAP: /umwm/SkrytkaESP

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: https://mazovia.pl/pl/konkursy/mazowiecki-konkurs-fotografii-kulinarnej-1.html

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content