24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Dementi-oświadczenie

Popularne

spot_img

Szanowni Mieszkańcy naszego miasta, Czytelnicy …

przed nami bardzo ciekawy czas – Wybory Samorządowe. Mieszkańcy w głosowaniu powszechnym zadecydują komu powierzą funkcję burmistrza, a komu mandat radnego. Tak samo będzie w Pionkach, już 7 kwietnia.

Osoby, które chcą poddać się ocenie mieszkańców (wyborców), w pierwszej kolejności tworzą komitety wyborcze. W naszym mieście na okres wyborów zawiązało się ich kilka. Jednym z nich jest komitet wyborczy, który został zarejestrowany jako Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Grotkowskiego „Nasza Kozienicka”. Informacja o jego powstaniu wiele osób zaskoczyła, część zastanawia się w jakim celu, po co i dlaczego?

Poniżej pozwolę sobie na przedstawienie stosownych wyjaśnień, a przy okazji zdementuję kilka nieprawdziwych informacji jakie docierają do mojej osoby na ten temat.

Dementuję

– plotkę, która już żyje „swoim życiem”, a dotyczy mojego startu w wyborach i walkę o funkcję Burmistrza Miasta Pionki – to nieprawda!  

– informację o zawiązaniu kolektywu, który będzie startował pod szyldem w/w komitetu w każdym z 15 okręgów obowiązujących w naszym mieście,

– informację o zawiązaniu komitetu wyborczego, który powstał w „kontrze”, do obecnych władz naszego miasta;

Oświadczam

– tak, powstał komitet wyborczy pod nazwą wskazaną powyżej i został zawiązany w jednym celu – start w wyborach samorządowych,

– tak, będę kandydował na radnego Miasta Pionki w zbliżających się wyborach samorządowych z okręgu nr. 6 – ulice: Kozienicka 22, 24, 26, 28, 30, 32,

– nie, nie będzie miało to żadnego wpływu na dalsze istnienie i funkcjonowanie Pionki24. Nadal będą istnieć!

Podsumowanie

Od 18 lat biorę czynny udział w życiu publicznym Miasta Pionki. Przez te wszystkie lata swojej działalności byłem czynnym uczestnikiem posiedzeń rad, komisji, relacjonowałem wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych czy patriotycznych. Jako redaktor naczelny miałem okazję być „głosem” mieszkańców w debacie publicznej, za co wiele razy „oberwało” mi się prywatnie oraz publicznie. Te wszystkie doświadczenia pozwoliły mi zdobyć niesamowitą wiedzę w zakresie funkcjonowania samorządu oraz uznanie wśród czytelników Pionki24.

Moja decyzja o założeniu własnego komitetu wyborczego jest właśnie takim rodzajem wyrazu szacunku do czytelników, mieszkańców miasta oraz chęci wprowadzania zmian w funkcjonowaniu naszego samorządu. Wiele razy byłem namawiany do startu w wyborach, zawsze odmawiałem. Mówiąc szczerze, wolałem zadawać pytania, niż na nie odpowiadać, podobnie było z podejmowaniem w imieniu mieszkańców decyzji. Obecnie to się zmieniło.

Dziś mam 46 lat, od urodzenia jestem mieszkańcem Pionek i myślę, że przyszedł czas, by spróbować stać się „głosem mieszkańców” w realnym, samorządowym świecie. Chciałbym mieć bezpośredni wpływ na podejmowane w naszym mieście decyzje. Dlatego mam nadzieję, że moja decyzja o kandydowaniu na funkcje radnego, zostanie przyjęta przez Państwa ze zrozumieniem.

By jednak nie tworzyć z powyższej informacji rodzaju agitacji wyborczej, zapraszam już dziś na swój prywatny profil w mediach społecznościowych (Meta). Na nim, już  wkrótce będę publikował większość informacji związanych z moją kandydaturą na radnego Miasta Pionki.

Z wyrazami szacunku Mariusz Grotkowski – redaktor naczelny Pionki24

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content