16.5 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

Autorskie oprowadzanie po wystawie Katarzyny Kukuły

Popularne

spot_img

Autorskie oprowadzanie Katarzyny Kukuły po wystawie „Heil Smile. O tym, jak się uśmiechałam, a było mi do płaczu”.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza w sobotę, 7 października, o godz.12.00 na autorskie oprowadzanie Katarzyny Kukuły po wystawie „Heil Smile. O tym, jak się uśmiechałam, a było mi do płaczu”.

Podczas spotkania artystka podzieli się opowieścią o prezentowanych na wystawie pracach, które są zapisem osobistych doświadczeń i procesu poszukiwania własnego edenu.

Wystawa Katarzyny Kukuły, fot. Marcin Kucewicz

Katarzyna Kukuła urodziła się w 1987 r. i wychowała w Kolonii Cieśle – terenach zielonych włączonych do Sosnowca. Odkąd pamięta, jej domem był las, stamtąd czerpała inspiracje i spokój ducha. W 2012 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Leszka Misiaka. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą, m.in. „Farba znaczy krew” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, „Licht, Luft, Scheisse” w Muzeum Botanicznym w Berlinie, „Feminał” w Domu Norymberskim w Krakowie i Miejskiej Galerii Sztuki im. Güntera Grassa w Gdańsku, „Wystawa Bardzo Erotyczna” w Pracowni Drożdzownia w Krakowie, „Można poznać cały świat, nie ruszając się z kanapy” w Shefter Gallery w Krakowie, „Woman Art. Power” oraz „Sport Games” w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Laureatka Nagrody Rektorów za Najlepszy Dyplom ASP (2012), trzech wyróżnień na 43. Biennale Bielska Jesień (2017), Nagrody Sztuki im. Marii Anto i Elsy von Freytag-Lorighoven (2019). W 2022 r. zajęła 15 miejsce w rankingu najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia Kompas Młodej Sztuki.

Wystawę można oglądać do 29.10.2023.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content