31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[Aktualizacja] Mieszkańcy ulicy Łąkowej, Jesionowej, Granicznej, Akacjowej oraz dróg znajdujących się w ciągu ulicy Polnej mogą zapoznać się z projektami przebudowy ulic

Popularne

spot_img

Jeszcze w kwietniu br. powinna zostać podpisana umowa z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie realizacji zadania ‘’Rozbudowa drogowego układu komunikacyjnego w rejonie ulicy Polnej w Pionkach’’. Zanim ruszy przebudowa warto zapoznać się z projektami i wnieść swoje ewentualne uwagi.

Przypomnijmy. Do Urzędu Miasta wpłynęły wstępne projekty przebudowy dla ulic: Polnej, Łąkowej, Jesionowej, Granicznej oraz dróg dojazdowych znajdujących się w ciągu ulicy Polnej ( dla ulicy Akacjowej wniosek został już złożony o pozwolenie na budowę).

Dzięki wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 2.917.200 zł (dwa miliony dziewięćset siedemnaście tysięcy dwieście zł) jeszcze w tym roku powinny zostać rozpoczęte prace związane z wykonaniem nowych nawierzchni ulic z kostki brukowej. Zanim jednak rozpocznie się właściwy etap prac mieszkańcy wskazanych ulic mogą zapoznać się ze szczegółami przygotowanych projektów i wnieść swoje ewentualne uwagi. 

W ramach zadnia przebudowany zostanie również fragment ulicy, łączący ulicę Polną z drogą powiatową ul. Spacerowa oraz dobudowany fragment chodnika przy ul. Polnej wraz wykonaniem nawierzchni z betonu asfaltowego. W ramach projektu zostanie wprowadzona stała organizacja Ruchu, uwzględniająca wszystkie nowe rozwiązania w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu.

– Dzięki realizacji zadania zostanie rozwiązany wieloletni problem związany z trwałym utwardzaniem nawierzchni tych ulic, o którą to od wielu lat upominają się mieszkańcy. – zapewnia burmistrz Robert Kowalczyk

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content