17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

„Podłożony został nadajnik, który wybuchnie w poniedziałek” – taką informację otrzymało przedszkole w Garbatce-Letnisku

Popularne

spot_img

W tym roku do wielu placówek oświatowych w regionie wpływały informacje o podłożonych bombach Teraz ofiarą takiej informacji zostało Przedszkole Samorządowe w Garbatce-Letnisku. Jak się okazało, na szczęście alarm był fałszywy.

Jak podaje sekretarz gminy Garbatka-Letnisko Marzena Pomarańska, wpłynięcie e-maila dotyczącego podłożenia „bomby” na pocztę przedszkola w Garbatce nie było pojedyńczym przykładem, ponieważ mail zawierał znacznie większą liczbę odbiorców.

Treść maila brzmiała następująco: – został podłożony nadajnik, który wybuchnie w poniedziałek i jak chcecie to sprawdzić to zadzwońcie pod podany numer telefonu.

Wpłynął on na skrzynkę placówki w piątek, 19 listopada w godzinach porannych. Jedna z pracownic przedszkola niezwłocznie poinformowała o tej sytuacji dyrekcję placówki, po czym zawiadomiono odpowiednie służby. Dzieci ewakuowano do jednego z budynków należących do gminy. Na miejscu od rana prowadzone były działania przez służby, w tym policję i straż. Pojawili się także saperzy. Tuż przed godziną 11, po przeprowadzonych działaniach operacyjnych stwierdzono, że alarm był fałszywy. Dzieci mogły szczęśliwie i bezpiecznie wrócić do przedszkola.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content