21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Wojsko na drogach od 12 lutego. Będzie wzmożony ruch pojazdów

Popularne

spot_img

Na drogach niemal całego kraju będzie się odbywał intensywny ruch kolumn pojazdów wojskowych. Armia tłumaczy, o co chodzi i kieruje do wszystkich ważny apel.

Od 12 lutego 2024r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami po kryptonimem STEADF AST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W ramach ćwiczeń od połowy lutego do końca maja po drogach niemal wszystkich województw, w Polsce odbywał się będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowch. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

– Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań trans granicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.  Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddział regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi. – informuje Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

– Zwracajamy się również z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zgłasza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych. Bądźmy świadomi zagrożeń!. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, w
instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności. – dodaje dowództwo

W I połowie 2024 r. TO przeprowadzi serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24). W ramach ćwiczeń STDE-24 Polska będzie odgrywała rolę jednego z państw-gospodarzy i przyjmie na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem STDE-24 polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych w innych państw DRAGON-24 (DR-24), które rozpocznie się już na przełomie lutego i marca. STDE-24 i DR – 24 są ćwiczeniami o charakterze defensywnym i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content