18,4 C
Pionki
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Unikatowe zdjęcia, materiały filmowe, wywiady z pracownikami. Mamy dla was zwiastun filmu – Dozachem najmłodsze dziecko „Pronitu”

Popularne

Dozachem najmłodsze dziecko „Pronitu” to piąty film zrealizowany przez amatorów. Jest to 55 minutowy dokument przedstawia historię zakładu, który pierwotnie powstał w strukturach zakładów Pronit.

Film został zrealizowany na podstawie wspomnień byłych pracowników zakładu odnalezionych dokumentów,wycinków prasowych. Zobaczymy tam unikatowe zdjęcia, materiały filmowe jak również wywiady z pracownikami. Zakład Dozachem oprócz produkowanych urządzeń i  form przeznaczonych do motoryzacji i artykułów gospodarstwa domowego przyczynił się również do rozwoju infrastruktury miejskiej. To pracownicy Dozachemu w czynie społecznym w drugiej połowie lat 70 tych wybudowali amfiteatr „Wenecja” który znajdował się przy ul. Kozienickiej.   

Scenariusz do filmu opracował Jarosław Szczypiór, który jednocześnie wcielił się w rolę reżysera. Za montaż i udźwiękowienie odpowiedzialny jest Wojciech Kuchta, czyta Marcin Alot zdjęcia lotnicze wykonał natomiast Mariusz Grotkowski. 

Przy realizacji filmu pomagali również Marian Jasik i Maciej Wojciechowski – obróbka cyfrowa fotografii, Artur Pachocki dygitalizacja materiałów analogowych oraz Bogusław Kuchta montaż materiałów analogowych. Plakat opracowała uczennica 4 klasy GTP CKZiU Amelia Chimkowska.

Pokaz premierowy filmu odbędzie się 3 maja 2023r o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul Zakładowa 5 (budynek byłego Kasyna). Film będzie dostępny bezpłatnie na nośniku DVD

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content