21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

To będzie piękny spektakl dla najmłodszych. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na kolejny „Poranek teatralny dla dzieci”

Popularne

spot_img

„Benio w opałach” to tytuł kolejnego spektaklu z cyklu „Poranki teatralne dla dzieci” w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Przedstawienie zaplanowano na niedzielę, 23 kwietnia, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Początek tradycyjnie o godz. 12.00.

Tym razem dla młodej widowni wystąpią artyści z Teatru „TAK” z Radomia.

– Dzieci poznają historię Benia – zielonej, aczkolwiek nie do końca zwykłej żabki, a także jego przyjaciółki księżniczki Larysy. Obydwoje bohaterów łączy niezwykła więź, ale ich relacja skomplikuje się na skutek tajemniczego zaklęcia – zapowiada Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Jak zawsze, artyści zadbają o to, aby najmłodsi nie tylko dobrze się bawili, ale wynieśli z przedstawienia dawkę wiedzy. Edukacja przez kulturę to jedna z podstaw „Poranków teatralnych dla dzieci”.

– „Benio w opałach” to spektakl z mocno zaakcentowanym morałem. Uczy cierpliwości i szacunku do przyjaciół i do wszystkich rówieśników. Uświadamia dzieciom, że nie mogą mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna – dodaje Elwira Kozłowska.

Rusza sprzedaż biletów

Spektakl odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia, o godz. 12.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Sprzedaż biletów rusza 15 marca. Te będą dostępne, w cenach: 12 zł – normalny, 7 zł – ulgowy, w kasach KDK oraz na www.dkkozienice.pl, w zakładce „Kup bilet”. W przypadku zakupów stacjonarnych, posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowe rabaty.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4. roku życia. Na spektakl zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content