20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

Przepiękne plenery uchwycone na obrazach. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na nową wystawę

Popularne

„Plenery” to tytuł wystawy malarstwa Jacka Kośmińskiego, którą wkrótce będzie można oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej wernisaż zaplanowano na piątek, 24 listopada, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek o godz. 17.00. Uwaga: wśród uczestników wydarzenia zostanie rozlosowana jedna z prac autora.

Jacek Kośmiński (ur. w 1969 r.) to artysta związany z Kazimierzem Dolnym, gdzie znajduje się jego rodzinny dom oraz galeria autorska. Jest członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Na swoim koncie ma 40 wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami.

– Jacek Kośmiński jest pejzażystą. Maluje głównie techniką olejną i właśnie przede wszystkim podczas plenerów. Na wystawie w Kozienickim Domu Kultury zaprezentujemy obrazy z jego ostatnich plenerów, m.in. z Toskanii, Sycylii i Kazimierza. Zapowiada się przepięknie – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Organizatorzy przypominają, że wernisaż będzie transmitowany na żywo na fanpage’u Kozienickiego Domu Kultury (facebook.com/kozienickidomkultury).

– Warto osobiście pojawić się na wernisażu, bo wśród uczestników wydarzenia zostanie rozlosowana jedna z prac autora. Trudno chyba sobie wyobrazić piękniejszą pamiątkę z otwarcia wystawy malarstwa. Gorąco zapraszam – dodaje Elwira Kozłowska.

Na wernisaż zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 14 stycznia 2024 r.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content