15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

[FOTORELACJA] Wspólna zabawa, muzyka, ognisko. Tak wyglądała „Kryształowy Piknik” słuchaczy UTW.

Popularne

spot_img

Integracja, wspaniała atmosfera, ognisko, prozdrowotne stoiska, to wszystko można było zobaczyć, poczuć podczas „Pikniku Kryształowego UTW” jaki odbył się w sobotę 23 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Kozienickiego. W pikniku udział wzięli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury.

Sobotnia pogoda nie zachęcała zbytnio do wspólnej zabawy i integracji. Mimo to, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury integrowali się w trakcie „Pikniku Kryształowego UTW”, który odbył się na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu przy jeziorze kozienickim. We wspólnej integracji udział wzięło ponad 200 słuchaczy UTW i była to ostatnia okazja, by wspólnie świętować 15-lecie działalności kozienickiego uniwersytetu.

 

W sobotnim wydarzeniu wzięli przedstawiciele organizatorzy wydarzenia oraz władze samorządowe. Wszystkich gości powitała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

– Witam wszystkich dzisiaj bardzo rekreacyjnie, sportowo, także witam wszystkich bardzo serdecznie na kryształowym pikniku UTW. Tak jak państwo wiedzą jest on zorganizowany aby podsumować 15 lat naszej działalności, a równocześnie zintegrować się przed 16-tą edycją  Uniwersytetu III wieku. Witam wszystkich słuchaczy 16-tej edycji UTW Kozienickiego domu kultury, wielkie brawa dla Was. Proszę państwa, dzisiejsza formuła naszego spotkania jest bardzo swobodna, dlatego nie będziemy tutaj długo mówić, natomiast są z nami nasi wspaniali goście- burmistrz gminy Kozienice, Piotr Kozłowski, zastępca burmistrza do spraw społecznych, Dorota Stępień, przewodniczący rady miejskiej w Kozienicach, Rafał Sucherman.

Kilka słów skierował do słuchaczy burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.

– Cieszymy się, że możemy być z wami. Moi drodzy, samorząd gminy Kozienice zawsze prowadzi działania, aby nasza społeczność funkcjonowała jak najlepiej. Możemy tutaj wspomnieć nasze działania w zakresie inwestycji, infrastruktury, czy wsparciem UTW, natomiast jak wiecie w każdym samorządzie najważniejsi są ludzie i to co wy dajecie, my nie będziemy mogli zaoferować, czyli tworzenie tej wspólnoty i integrowanie się, chęć rozmowy, chęć spotykania się, to jest w każdej wspólnocie najważniejsze i chcemy serdecznie podziękować i Pani dyrektor i radzie UTW, że ciągle wam się chce, że macie tą energię pozytywną, zaangażowanie i wtedy nam zawsze łatwiej wspierać takie działania i brać w nich udział. Jak widzicie jesteśmy w dość szerokim gronie, zawsze się dobrze tutaj czujemy i mam nadzieję, że wy również i życzymy wam dobrej zabawy przez cały dzień. – dodał burmistrz Piotr Kozłowski

Na wszystkich uczestników wydarzenia czekały atrakcje przygotowane przez Kozienicki Dom Kultury oraz partnerów pikniku. Wśród nich były m.in. stoiska o charakterze prozdrowotnym. Instruktorki z kozienickiego oddziału Polskiego Czerwona Krzyża prowadziły warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, instruując jak najlepiej zachować się w sytuacjach zagrożenia życia. Z kolei ratownicy ze stołecznego WOPR-u prowadzili badania poziomu cukru we krwi.

Interesujące materiały edukacyjne oraz publikacje o naszym terenie, a także gry o tematyce środowiskowej przygotowało zaprzyjaźnione Nadleśnictwo Kozienice. Z kolei u miłośników pszczół ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach seniorzy mogli skosztować przepysznych, naturalnych miodów, a także porozmawiać o tajnikach jego produkcji. Panowie prowadzili również warsztaty robienia świec.

Piknik miał mocno integracyjny charakter, a nic tak nie integruje jak wspólny posiłek i biesiada. Na studentów czekało ognisko z kiełbaskami, a o uprawę muzyczną wydarzenia zadbali kolejno Sławomir Mazur oraz Michał Wojaczek.

Organizatorami pikniku były: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Partnerzy główni pikniku to: Enea Wytwarzanie oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Pozostali partnerzy wydarzenia to: PCK Kozienice, Nadleśnictwo Kozienice oraz Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content