17.5 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[FOTORELACJA] Shlagerband , Discoboys oraz Jacek Ziobro. Za nami Festyn „Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia II” – seniorzy dla miasta

Popularne

spot_img

Bez deszczu, w promieniach słońca wiele się działo na terenie Ogródka Jordanowskiego w Pionkach. Dla mieszkańców zagrał zespół Shlagerband ze Lwowa oraz Discoboys. Na najmłodszych czekały konkursy, gry, zabawy, stoiska z warsztatami  oraz dmuchana zjeżdżalnia. W niedzielę 24 września odbył się Festyn „Postaw na Rodzinę – łączymy pokolenia II” – seniorzy dla miasta.

Wspólna zabawa rozpoczęła się chwilę po godz.15:00. Jaki pierwsze na scenie zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne przedszkolaki. Występy najmłodszych cieszyły się ogromnym powodzeniem, czego wyrazem były gromkie brawa. W dalszej kolejności wystąpili uczniowie szkół podstawowych, których talenty wokalne można było podziwiać również w wersji angielskiej.

Prócz występów na terenie Ogródka Jordanowskiego wszystkich czekało wiele atrakcji. Najmłodsi mieszkańcy miasta mogli wziąć udział w grach i konkursach przygotowanych przez miejskie instytucje, skorzystać z dmuchańców, zabaw przygotowanych przez animatorki. W trakcie wydarzenia odbył się również pokaz tresury psa policyjnego.

Chwilę po godzinie 16, wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska oficjalnie otworzyła festyn. – Wszyscy doskonale wiecie, że rodzina to jest największa wartość w życiu każdego z nas. Bo rodzina uczy nas szacunku, tolerancji, zrozumienia drugiego człowieka i życzę wam z tego całego serca. Kochani, dzisiejszy dzień nie odbył by się, gdyby nie wiele życzliwych  osób. Pieniążki na ten festyn zostały zorganizowane przez naszą wspaniałą Radę Seniorów, to oni wystąpili z wnioskiem do samorządu Województwa Mazowieckiego, aby pozyskać środki na dzisiejsze wydarzenie.

Podczas festynu rozstrzygnięte zostały również trzy konkursy: „Wnuczek w oczach dziadka i babci”, „Zgrana z nas para”, „Gdzie wnuczek nie może, tam babcia z dziadkiem pomoże”.

Niedzielny festyn urozmaicił występ Jacka Ziobro, satyryka, wykonawcę kabaretowa, który podczas swoich występów zaskakiwał  publiczność niezwykłą ekspresją aktorską, przejawiającą się zarówno mową ciała jak i zabawnymi urozmaiconymi interpretacjami własnych tekstów, a także piosenek.

Każdy uczestnik festynu mógł otrzymać specjalny kupon, który upoważniał do udziału w losowaniu rowerów. Losowanie nagród odbyło się na scenie, które przekazała wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

Do wysłuchania znanych i lubianych coverowych wersji utworów zagranicznych zaprosił zespół Shlagerband z Lwowa. Niedzielny wieczór zakończył koncert zespół disco-polo Discoboys.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content