-2,3 C
Pionki
piątek, 1 grudnia, 2023

Znowu problem z remontem Dworca Pionki Główne. Oferty wciąż za drogie

Popularne

Polskie Koleje Państwowe S.A. otworzyło oferty przetargowe na remont dworca kolejowego Pionki. Żadna ze złożonych ofert nie zmieściła się w budżecie, przez co można spodziewać się unieważnienia przetargu – już drugiego.

Na sfinansowanie modernizacji dworca PKP S.A. zamierza przeznaczyć 7 833 992,23 zł brutto, zaś najtańsza oferta złożona przez firmę Korporacja Budowlana DARCO z Radomia wyniosła 10 587 270,10 zł brutto. Reszta ofert znaczącą przekracza zakładany budżet. Najdroższa oferta przekroczyła 20 milionów złotych.

Nie ma co ukrywać, że bardzo ciekawą inwestycją byłaby przebudowa zabytkowego, bo pochodzącego z 1925 roku dworca w Pionkach. Renowację miałaby przejść elewacja budynku, na której odtworzone zostałyby detale architektoniczne oraz godło Polski wraz z datą budowy obiektu.

Dworzec Pionki został wybudowany w 1925 r. w tzw. stylu dworkowym. Obiekt według zakładanego planu miałby zostać poddany kompleksowej modernizacji. Wyremontowana i odtworzona zostałaby historyczna stolarka okienna i drzwiowa, odbudowana zostałaby także attyka dachowa. Według planu ma także zmienić się zagospodarowanie wnętrza. Na parterze przewidziano hol z ogólnodostępnymi toaletami i kasą. Na piętrze założono wydzielenie Sali ślubów, a na poddaszu – pomieszczenia archiwum. Piece kaflowe zostaną poddane renowacji. Wybudowana zostanie winda, a dworzec – znajdujący się na wyniesieniu – zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zagospodarowane zostałoby również bezpośrednie otoczenie. Miałaby być wymieniona nawierzchnia wraz z podbudową. Położona zostałaby kostka brukowa granitowa. Przewidziano także podnośnik dla osób niepełnosprawnych.

Kiedy ten plan wejdzie w życie? Tego niestety nie wiemy. To było już drugie podejście do przetargu.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content