17.5 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

„Zemsta nietoperza” w kinie. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na retransmisję słynnej operetki

Popularne

spot_img

Takiego seansu w Kozienicach jeszcze nie było. W czwartek, 30 marca, w Kinie Kozienickiego Domu Kultury zobaczymy retransmisję operetki „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa syna. Sztukę zarejestrowano w legendarnej Państwowej Operze Wiedeńskiej. Sprzedaż biletów rusza 22 lutego.

– Retransmisja „Zemsty nietoperza” to kolejna z zapowiedzianych nowości w Kinie KDK. W styczniu nasi widzowie mogli zobaczyć na wielkim ekranie koncert noworoczny, teraz sięgamy po klasykę operetki i to w najlepszym możliwym wydaniu – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Opera Wiedeńska ma w swoim repertuarze bardzo klasyczne wystawienie „Zemsty nietoperza”. Liczącą już kilkadziesiąt lat inscenizację tej operetki (premiera w 1980 roku), którą z pietyzmem wyreżyserował dla wiedeńskiej sceny Otto Schenk, zarejestrowano na potrzeby kin w 2012 roku, a wcześniej wielokrotnie i w różnych obsadach przedstawienie to było pokazywane w austriackiej telewizji. Teraz to dzieło zawita również do Kozienic.

– Naszych widzów czekać będą trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, a także przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor. Dobrze nagłośniona sala koncertowo-kinowa Centrum Kulturalno-Artystycznego sprzyja odbiorowi tego typu wydarzeń i jestem przekonana, że wiele osób skusi się na wieczór z operetką, do czego serdecznie zachęcam – dodaje Elwira Kozłowska.

Rusza sprzedaż biletów

Retransmisję zaplanowano na czwartek, 30 marca, na godz. 17.30, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Sprzedaż biletów rusza 22 lutego. Te będą dostępne, w cenie 32 zł (przedsprzedaż) i 36 zł (w dniu retransmisji), w kasach KDK oraz na stronie internetowej Kina KDK www.kinokozienice.pl.

Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content