31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Zawodnicy z klubu TSD Pionki zdobyli 9 medali na zawodach w Piasecznie

Popularne

spot_img

Już po raz dziesiąty Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki wystartował w turnieju kickboxingu dla dzieci i kadetów „Piaseczno Open”.

Zgodnie z intencjami organizatorów zazwyczaj zawody te odbywają się w okresie przygotowań do mistrzostw Polski, stanowiąc doskonałą okazję do przetestowania aktualnej formy. Tym bardziej, że można tutaj zgłosić swój udział w dwóch kategoriach wagowych.

Tegorocznej edycja pucharu odbyła się w sobotę 26 marca w Piasecznie i wzięło w niej udział ponad trzystu zawodników z 22 klubów Polskiego Związku Kickboxingu. Wśród nich wielu czołowych zawodników, także reprezentantów kraju. Poziom rywalizacji był tradycyjnie bardzo wysoki  a o medale, zwłaszcza te najcenniejsze było bardzo trudno.

– Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki wystawił siedmioosobową reprezentację kadetów starszych i młodszych, która spisała się bardzo dobrze zdobywając w sumie 9 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 6 brązowych. Nasi zawodnicy wystąpili w stosunkowo licznych kategoriach i musieli w przedwalkach przebijać się do strefy medalowej. Na szczęście większość z nich poradziła sobie na tym etapie drabinki turniejowej i włączyła się w walkę o czołowe lokaty. Najlepiej wypadli doświadczeni zawodnicy, którzy już w przyszłym roku przejdą do starszych kategorii wiekowych: zdobywca złotego medalu w kategorii +69 kadetów starszych Jakub Klimowicz oraz zdobywcy srebrnego i brązowego medalu w podwójnych kategoriach: kadetka starsza Milena Prokop i kadet młodszy Jan Wojda. Dwa brązowe medale wywalczył Mikołaj Malicki, który mimo dużych przerw treningowych nadal jest w stanie postawić się najlepszym. Po jednym brązowym medalu zdobyły: debiutująca w grupie kadetów starszych Iga Woźniak i Anastazja Wiszniowska, która podobnie jak Mikołaj miała przerwy treningowe. Przez eliminacje nie przebrnęła Martyna Grabowska, która mimo, że walczy coraz lepiej musiał uznać wyższość wyżej notowanych rywalek – mówi Dariusz Sułek, trener Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

Biorąc pod uwagę fakt, że dla pionkowskiego klubu był to pierwszy tegoroczny turniej kickboxingu, start w Piasecznie należy uznać za bardzo udany. Niewiele zabrakło aby wynik końcowy był jeszcze lepszy bo np. na trzy finały nasi zawodnicy przegrali nieznacznie dwa, także w niektórych walkach półfinałowych niewiele zabrakło aby pójść dalej.

– Teraz nadszedł czas na analizy aktualnej formy poszczególnych zawodników i doszlifowanie szwankujących elementów, tak aby na zbliżających się mistrzostwach Polski zaprezentować się z jeszcze lepszej strony. Wyjazd na turniej w Piasecznie został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego, a szkolenie zawodników jest finansowane przez burmistrza miasta Pionki. Bardzo dziękujemy za to wsparcie – dodaje trener Dariusz Sułek.

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content