31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Wyjątkowe i własnoręcznie wykonane. Za nami piąta edycja warsztatów plastycznych „Bombka w CKA”

Popularne

spot_img

W mikołajkowe popołudnie Kozienicki Dom Kultury zaprosił do siebie szkoły z gminy Kozienice na magiczne zajęcia. W poniedziałek, 6 grudnia odbyła się już V edycja „Bombki w CKA”. Uczestnicy tego wydarzenia, które zdarza się – jak w piosence Czerwonych Gitar – „tylko jeden raz do roku”, przygotowywali niezwykłe bombki techniką decoupage.

W tegorocznej edycji „Bombki w CKA” udział wzięło łącznie 21 osób z pięciu szkół: PSP nr 2 i 3 w Kozienicach, PSP w Świerżach Górnych, PSP w Wólce Tyrzyńskiej i PSP w Brzeźnicy. Wszystkich przybyłych powitała prowadząca warsztaty Agnieszka Bieńkowska, instruktor plastyki w KDK. Następnie oddała głos Zastępcy Burmistrza Gminy Kozienice ds. Społecznych Dorocie Stępień, która mówiła o magii zbliżających się świąt i zachęcała wszystkich do wspólnej pracy. Sama też wzięła aktywny udział w zajęciach przygotowując własną bombkę.
 
Po powitaniu i krótkim instruktażu w ruch poszły pędzle, farba akrylowa, a następnie suszarki, zdobiony papier ryżowy, wstążki, klej i sztuczny śnieg. Wszyscy doskonale się bawili tworząc oryginalne ozdoby. Jedni wykonywali je dla siebie, inni postanowili podarować je bliskim w prezencie. Trzeba przyznać, że w ciągu niespełna dwugodzinnych warsztatów powstały prawdziwe dzieła sztuki!
 
Zanim wszyscy rozeszli się do swoich szkół i domów, Agnieszka Bieńkowska i zastępca burmistrza gminy Kozienice ds. społecznych Dorota Stępień, wręczyły uczestnikom „Bombki w CKA” pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Na koniec nie mogło zabraknąć także wspólnego zdjęcia. Tym akcentem kolejna „Bombka w CKA” przeszła do historii.
 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content