17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Wielkie siatkarskie emocje w Pionkach. Za nami Wiosenny Turniej pod patronatem Starosty Radomskiego

Popularne

spot_img

W czwartek, 21 kwietnia, równo o godzinie 9 zaczęły się siatkarskie zmagania pomiędzy reprezentacjami szkół średnich z terenu powiatu radomskiego. Organizatorem turnieju było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, które również podczas gry na boisku pokazało bardzo dobre zgranie.

W Wiosennym Turnieju w Piłce Siatkowej pod Patronatem Starosty Powiatu Radomskiego udział brały drużyny zarówno męskie jak i żeńskie. Wśród mężczyzn zaprezentowali się siatkarze z Pionek, w tym uczniowie CKZiU, Zielonego oraz LO. W turnieju brała udział także drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży.

Niezwykle zacięta rywalizacja kobiet odbywała się pomiędzy drużynami CKZiU, LO Pionki, ZSP Iłża oraz Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Wierzbicy.

Turniej został rozegrany w formule każdy z każdym. Rozgrywka toczyła się do jednego wygranego seta do 25 punktów. Każda drużyna miała do rozegrania trzy spotkania, tak więc uczestników czekało dużo ruchu i zabawy. Zawody wygrały drużyny z największą ilością zdobytych punktów.

Spotkania były rozgrywane zgodnie z ogólnymi przepisami gry w piłkę siatkową zatwierdzonymi przez Polski Związek Piłki Siatkowej. W trakcie trwania rozgrywek obowiązywała zasada fair–play. Mecze rozgrywane były na sali gimnastycznej w CKZiU w Pionkach, a sędziowali je Bohdan Tosza oraz Janusz Mucha.

CKZiU nie miało sobie równych

Uroczystej dekoracji drużyn dokonał starosta radomski Waldemar Trelka oraz dyrektor CKZiU Magdalena Wiśniewska. Jak się okazało, w Wiosennym Turnieju zwyciężyły obie reprezentacje CKZiU, które nie miały sobie równych. Największe puchary powędrowały do najlepszych, ale mimo to symboliczne nagrody z rąk starosty i dyrektor szkoły odebrali kapitanowie wszystkich drużyn, które wzięły udział w czwartkowych rozgrywkach. Trenerem i opiekunem zwycięskiej, męskiej drużyny CKZiU był Kuba Amanowicz, zaś żeńskiej Martyna Kowalczyk – nauczyciele wychowania fizycznego w popularnym „Czerwonym”. Nagrodzeni zostali też wszyscy opiekunowie drużyn szkolnych oraz sędziowie.

Wyniki – drużyny mężczyzn

  • 1 miejsce – CKZiU w Pionkach
  • 2 miejsce – Zespół Szkół „Zielone” Pionki
  • 3 miejsce – ZSP Iłża
  • 4 miejsce – LO Pionki

Wyniki – drużyny kobiet

  • 1 miejsce – CKZiU
  • 2 miejsce – ZSP Iłża
  • 3 miejsce – LO Pionki
  • 4 miejsce – MOW Wierzbica

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content