20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] W Ursynowie podsumowano akcję Kresowa Paczka. Wsparcie trafi do Polaków na wschodzie

Popularne

spot_img

W środę, 1 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej akcji Kresowa Paczka.

Szkoła już od wielu lat uczestniczy w tym przedsięwzięciu, którego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy. Nadrzędnym celem akcji jest niesienie pomocy i wsparcia Polakom z Kresów.
 
W tym roku wolontariuszom szkoły w Ursynowie udało się zebrać 28 paczek wypełnionych artykułami spożywczymi i słodyczami. W akcję włączyła się także parafia pw. Św. Bartłomieja w Brzózie.
 
W finale Kresowej Paczki w Ursynowie oprócz społeczności szkolnej wzięli udział także starosta kozienicki Krzysztof Wolski, który również przygotował paczkę na tę okoliczność, wójt gminy Głowaczów Hubert Czubaj, proboszcz parafii pw. Św. Bartłomieja w Brzózie ksiądz dr Sławomir Molendowski oraz członkowie Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy z prezesem Henrykiem Kozakiem. Uroczyste spotkanie poprowadziła dyrektor ursynowskiej placówki Marzena Rusinek.
 
Pięknym dodatkiem do paczek stały się świąteczne kartki, przygotowane przez uczniów. Goście honorowi poproszeni zostali o wypełnienie kilku z nich własnymi życzeniami.
 
Finał uświetnił występ muzyczny Agaty Grzędy, uczennicy klasy szóstej PSP w Ursynowie oraz wspólne odśpiewanie przez uczniów piosenek związanych z Mikołajkami.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content