17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] W kościele św. Barbary w Pionkach odbył się koncert muzyki dawnej. Wystąpiła Schola Sancti Ioannis

Popularne

spot_img

W niedzielę, 12 czerwca pięknie wybrzmiały dźwięki dawnej muzyki w Pionkach, w kościele pod wezwaniem św. Barbary. Schola Sancti Ioannis zaprezentowała się na kolejnym kolejnym koncercie z cyklu „Cztery Pory Roku” organizowanym przez Powiatowy Instytut Kultury.

Grupę, która powstała w 2011 roku przy radomskim kościele farnym, tworzą obecnie: Dorota Mąkosa (sopran, prowadzenie), Anna Kraska (sopran), Agnieszka Dąbrowska (alt), Mateusz Mąkosa (tenor) i Łukasz Zaborowski (bas). W ich wykonaniu usłyszeliśmy „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz inne utwory polskiej muzyki dawnej. I tak jak tydzień temu w Iłży, tak i w Pionkach, spodobały się publiczności.

 – Widzimy się za miesiąc, w Przytyku. Zanurzymy się już wtedy w kolejną z naszych tytułowych pór roku, co da się odczuć i podczas wydarzenia Planujemy bowiem zaprezentować m.in. „Lato” Vivaldiego. Zapraszamy razem z Diecezjalną Komisją ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej, współorganizatorem tych wydarzeń – zachęcają organizatorzy koncertu z Powiatowego Instytutu Kultury.

Współorganizatorami koncertu była Parafia pw. św. Barbary w Pionkach wraz z proboszczem ks. Robertem Kowalskim. Patronat honorowy nad „Czterema Porami Roku” objęli starosta radomski Waldemar Trelka oraz biskup Marek Solarczyk.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content