11.2 C
Pionki
poniedziałek, 26 lutego, 2024

[ZDJĘCIA] Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Głowaczowie

Popularne

11 listopada. o godzinie 10 rozpoczęły się w gminie Głowaczów uroczystości z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jak co roku uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Wawrzyńca w Głowaczowie. W obchodach wzięli udział starosta powiatu kozienickiego Krzysztof Wolski, wójt  gminy Głowaczów Hubert Czubaj, skarbnik gminy Grażyna Rybarczyk, przewodniczący Rady Gminy Głowaczów Piotr Marek, kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Głowaczów Agnieszka Ogonowska, dyrektor Publicznego Przedszkola w Głowaczowie Grażyna Krupa, dyrektor Publicznego Przedszkola w Brzózie Teresa Bitner, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Głowaczowie Monika Kłos, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. B. Głowackiego w Brzózie Dariusz Pronobis, poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Głowaczów, poczty sztandarowe PSP w Głowaczowie i Brzózie, przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP, radni gminy Głowaczów, strażacy, nauczyciele, mieszkańcy oraz dzieci i młodzież z placówek oświatowych z terenu gminy Głowaczów.

Po mszy św. zgromadzeni udali się pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego aby złożyć kwiaty i zapalić znicze. Uczestnikom pochodu zostały przekazane własnoręcznie wykonane kotyliony i flagi przez uczniów. Społeczność lokalną przywitał wójt gminy Głowaczów Hubert Czubaj. Po odśpiewaniu hymnu Polski głos zabrali uczniowie szkoły podstawowej w Głowaczowie i Brzózie śpiewając pieśni patriotyczne m.in. Białe róże i Czerwone maki na Monte Cassino. Następnie głos zabrał pan Jan Chryzostom Czachowski przedstawiciel Związku Piłsudczyków RP i starosta powiatu kozienickiego Krzysztof Wolski.

Na zakończenie uroczystości wójt Hubert Czubaj podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych obchodach 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości a szczególności podziękował dzieciom i młodzieży za tak liczne przybycie.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content