15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Uczniowie PSP w Laskach z pierwszym miejscem w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Popularne

spot_img

W piątek 22 kwietnia, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Laskach wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Eliminacje odbywały się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach i były zorganizowane przy współudziale Wydziału Ruchu Drogowego w Radomiu.

Jak podkreślali organizatorzy, głównym celem turnieju było między innymi popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród dzieci i młodzieży szkolnej, upowszechnianie wiedzy z zakresu obsługi roweru, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Konkurs BRD to zmagania uczestników w kilku konkurencjach. Są to podwójne testy – z przepisów ruchu drogowego i „skrzyżowania” oraz pokonanie skomplikowanego toru przeszkód. W dwóch grupach wiekowych wystartowało dziewięć  drużyn z powiatu radomskiego.

Drużyna z PSP w Laskach w składzie: Milena Łożycka, Lena Glimasińska, Oliwier Mazur oraz Filip Gniwek wykazała się imponującą wiedzą i sprawnością, odnosząc zdecydowane zwycięstwo i tym samym awansując do kolejnego etapu konkursu. Filip Gniwek dodatkowo okazał się najlepszym zawodnikiem w kategorii indywidualnej.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach rejonowych, które odbędą się 28 kwietnia również w szkole w Starych Zawadach. Opiekunem konkursu jest Beata Zygmunt, nauczyciel PSP w Laskach.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content