23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Uczniowie i nauczyciele spędzają ferie z radomskimi terytorialsami

Popularne

spot_img

W sobotę 29 stycznia w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wstąpiło blisko 40 ochotników z terenu południowego Mazowsza. To pierwsze w 2022 roku powołanie nowych żołnierzy i szkolenie podstawowe w brygadzie. 

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej po raz kolejny zorganizowała „Ferie z WOT”, czyli dwutygodniowe przeszkolenie wojskowe otwierające drogę do służby w Wojsku Polskim zorganizowane w czasie ferii szkolnych. Szkolenie skierowane jest głównie do tych, którzy chcą odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki lub pracy, czyli uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i nauczycieli, ale również dla każdego ochotnika chcącego wstąpić w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ochotników, 6 MBOT po raz kolejny organizuje „Ferie z WOT”, czyli dwutygodniowe przeszkolenie wojskowe otwierające drogę do służby w Wojsku Polskim zorganizowane w terminie ferii szkolnych – mówi płk Witold Bubak, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady OT, dodając: Szkolenie skierowane jest głównie do tych, którzy bezkolizyjnie chcą odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki lub pracy, czyli uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i nauczycieli, ale również dla każdego ochotnika chcącego wstąpić w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.  

Możliwość pogodzenia służby i innych obowiązków jest kluczowa dla terytorialsów, ponieważ dziś służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej pełni ponad 32 tys. żołnierzy, a zdecydowaną większość ochotników stanowią młodzi ludzie – ich średnia wieku to 33 lata. Zdecydowaną większość ochotników stanowią młodzi ludzie, średnia wieku to 33 lata. Podobnie sytuacja wygląda w naszej brygadzie, dlatego staramy się dawać jak najwięcej możliwości mazowieckiej młodzieży do wstąpienia w nasze szeregi i rozpoczęcia służby na rzecz Ojczyzny i swojej lokalnej społeczności – podkreśla por. Dominik Pijarski, oficer prasowy 6 MBOT.  

Dla ochotników obecne dwa tygodnie są wypełnione intensywnymi ćwiczeniami, wymagającymi dobrej kondycji fizycznej, zaangażowania i dużej dyscypliny. W zamian otrzymają szereg korzyści, w tym pierwszeństwo przy ubieganiu się o powołanie do służby kandydackiej w uczelniach wojskowych lub zawodowej służby wojskowej, rozwój osobisty, bezpłatny udział w kursach oraz świadczenia pieniężne. Jednak przede wszystkim zdobędą doświadczenie i umiejętności, które będzie można wykorzystać również w cywilnym życiu zawodowym takie jak współdziałanie, praca w zespole, adaptacja do trudnych warunków działania i odpowiednie kształtowanie cech psychofizycznych.

Zwieńczeniem szkolenia będzie złożenie przysięgi wojskowej 13 lutego.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content