18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Tradycyjna gala noworoczna powróciła do Kozienic. Operetkowy styl zagościł w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

spot_img

„W rytmie walca” to tytuł Noworocznej Gali Operetkowo-Musicalowej, która odbyła się w czwartek 20 stycznia w Kozienickim Domu Kultury.

Po przerwie spowodowanej lockdownem, Kozienicki Dom Kultury powrócił do idei koncertów noworocznych. Te w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbywały się już kilkukrotnie i cieszyły się zainteresowaniem widzów. To wydarzenie, które sięga do pięknych tradycji zapoczątkowanych przez Filharmoników Wiedeńskich.

Wszystkich przybyłych na to wyjątkowe wydarzenie, w tym zastępcę burmistrza gminy Kozienice ds. Technicznych Mirosława Pułkowskiego, a także radnych Rady Miejskiej w Kozienicach przywitała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. Gospodarz obiektu opowiedziała o kulisach tego koncertu.

– Koncerty Noworoczne w naszym domu kultury to oczywiście nawiązanie do pięknej tradycji zapoczątkowanej przez Filharmoników Wiedeńskich w 1939 roku. Od ponad 80 lat, w Nowy Rok, w gmachu Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego odbywają się jedne z najważniejszych koncertów na świecie. Zainteresowanie nimi jest tak ogromne, że bilety sprzedawane są z wielomiesięcznym wyprzedzeniem i konieczne jest ich losowanie – mówiła Elwira Kozłowska, dodając: – Koncerty wiedeńskie poświęcone są przede wszystkim kompozytorom z rodziny Straussów, a w ich trakcie tradycyjnie wykonywane są m.in. walc „Nad pięknym modrym Dunajem” czy „Marsz Radetzky’ego”. U nas repertuar będzie nieco inny, może troszkę lżejszy, ale z pewnością będzie równie przepięknie; o czym zresztą przekonacie się Państwo za chwilę.

Dla kozienickiej publiczności wystąpili: Ksenia Tomkiewicz (sopran), Bartosz Gorzkowski (tenor), Kwartet smyczkowy ARCHI filharmoników krakowskich: Anna Hara-Pióro (I skrzypce), Bogusława Ziegelheim (II skrzypce), Błażej Michna (altówka), Agata Sanchez-Martos (wiolonczela), a także Emilia Bernacka (fortepian). W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. arie i duety z najpiękniejszych operetek czy szlagiery z najbardziej znanych musicali.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content