4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] To milionowa inwestycja w Pionkach! Trwa przebudowa ulicy Targowej

Popularne

Jeszcze w listopadzie zeszłego roku miasto Pionki w przetargu wybrało wykonawcę przebudowy ulicy Targowej. Tak zwane „wbicie pierwszej łopaty” przy tej inwestycji, miało miejsce w grudniu.

Jako najkorzystniejszą ofertę w przetargu miasto wybrało złożoną przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Radom: Perfekt. Kwota wykonania inwestycji jaką przedstawiła ta firma w przetargu wynosiła blisko 1,2 mln złotych brutto. Od początku miasto na ten cel planowało przeznaczyć maksymalnie, lekko ponad 1,8 mln złotych.

Przypomnijmy, że miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 70% i nie jest to kwota 1,3 mln zł o jaką starano w się ramach programu z Rządowego Funduszu Polski Ład, ale kwota wynosząca ponad 803 tys. zł. Warto dodać, że przy ulicy Targowej znajduje się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5. To największa placówka oświatowa w mieście, w której uczy się około 600 uczniów. Mimo prowadzonych prac dojazd do szkoły i przedszkola jest możliwy i odbywa się za pomocą ruchu wahadłowego. Jak dobrze pamiętamy, miasto między innymi z tego względu już od długiego czasu zabiegało o remont tejże drogi.

W ramach przebudowy tejże ulicy mają powstać między innymi bezpieczne przejścia dla pieszych, zatoki postojowe, ciągi piesze wraz ze ścieżką rowerową. Uzupełnione zostanie także istniejące oświetlenie uliczne w obrębie przejść dla pieszych. Okres realizacji tego zamówienia według pierwotnych założeń ma wynosić 9 miesięcy. Prace rozpoczęły się na początku grudnia.

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content