21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] To była już druga MotoKropla na Ogródku Jordanowskim w Pionkach. Zobacz co się działo!

Popularne

spot_img

MotoKropla to ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez niezrzeszonych motocyklistów na rzecz ofiar wypadków komunikacyjnych. Rok temu dołączyli do nich członkowie Stowarzyszenia Motocyklowego z Pionek, którzy w sobotę na Ogródku Jordanowskim zachęcali wszystkich darczyńców do uczestnictwa w tak ważnej akcji. Akcji, która może uratować czyjeś życie. Łącznie udało się zebrać 19 litrów krwi.

Akcja była organizowana przez Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki. Honorowy Patronat nad nią objął Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk. Każda osoba, która oddała krew otrzymywała upominek. Dodatkowo, akcja oddawania krwi połączona była z poradami medycznymi (pomiarem cukru i ciśnienia), poradami i profilaktyką stomatologiczną dla dzieci, za którą odpowiadał Dentobus Corten Medic. Pojawiły się także porady dietetyk – Karoliny Zapory.

Zbiórka odbywała się dzisiaj (14 maja), i potrwała do godziny 18. na Ogródku Jordanowskim w Pionkach. Towarzyszyły jej liczne atrakcje dla całych rodzin. W tym występy artystyczne dzieci z pionkowskich przedszkoli oraz Stowarzyszeń Seniorów. Nie zabrakło również pokazu Klubu Sportowego Tang Soo Do Pionki. Widownia podziwiała również występ podopiecznych Lidii Żuchowskiej z Boogie Woogie Kick Pionki.

Najmłodsi uczestnicy mogli uczestniczyć w grach i zabawach sportowych, w tym edukacyjnych przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Przybyli w sobotę do Ogródka Jordanowskiego goście mogli także nabyć ręcznie wykonane prace przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego wydarzenia był występ gwiazdy wieczoru – radomskiego zespołu muzycznego „Jak Najbardziej”, który powstał w 2013 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki. Za współorganizację odpowiedzialne były Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach, Klub Sportowy Tang Soo Do oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Dr Konrada Vietha w Radomiu.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content