15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] To był bardzo kolorowy Pierwszy Dzień Wiosny w PSP w Laskach

Popularne

spot_img

21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu szkolnym. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Laskach pamiętali o tradycji powitania nadchodzącej wiosny i oczekiwali tego dnia z niecierpliwością.

Celem zorganizowania takich obchodów była integracja społeczności szkolnej, promowanie osiągnieć i talentów uczniów oraz rozwój kreatywności oraz pracy w grupie.

Już same przygotowania dostarczyły dużo wrażeń i radości. Następnie uczniowie  wzięli udział  konkurencjach pod okiem czujnych jurorów.  – W ramach integracji zespołów klasowych przygotowaliśmy wiosenne przebrania . Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością i poczuciem humoru a najciekawsze stroje mogliśmy podziwiać podczas Pokazu Wiosennej Mody. Kolejnym punktem programu był występ karaoke. Przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali talenty wokalne i taneczne a publiczność żywiołowo reagowała na występy młodych artystów. Zmagania sportowe także dostarczyły wielu emocji i pozytywnej rywalizacji. Zespoły klasowe startowały m.in. w konkurencji „rzut do celu” i „bieg w parach”. Punktacja pomogła wyłonić najlepszych zawodników ale brawa należały się wszystkim śmiałkom. Następnie podziwialiśmy pomysły uczniów w ramach „Dnia bez plecaka”. Te najciekawsze i niezwykłe, jak wózek dziecięcy, patelnia czy chlebak znalazły uznanie wśród jurorów, ale po raz kolejny kreatywność wszystkich uczniów była godna podziwu – mówi Anna Siek z PSP w Laskach.

– Przy okazji tak wesołego dnia pamiętaliśmy tez o obchodach Dnia Zespołu Downa i w ramach solidarności oraz w celu podniesienia świadomości  na temat życia i potrzeb osobami dotkniętymi tą chorobą symbolicznie ubraliśmy dwie różne kolorowe skarpetki. Śmiech i radosny nastrój wprowadziły w naszej szkole w Laskach prawdziwą wiosnę, która zostanie z nami już na długo – dodaje Anna Siek.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content