27.3 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Święta zagościły na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kozienicach. Był opłatek, były życzenia oraz wyjątkowy spektakl

Popularne

spot_img

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Pełny najpiękniejszych tradycji, wspólnych chwil, emocji przeżywanych razem. Ostatnia „wykładowa” w tym roku środa była, więc dla słuchaczy kozienickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku świetną okazją do złożenia sobie życzeń oraz symbolicznego „podzielenia się” opłatkiem. W tym wyjątkowym dniu odbył się także wyjątkowy spektakl lalkarski.

Podczas tego dnia obecni byli między innymi zastępca burmistrza gminy Kozienice do spraw społecznych Dorota Stępień, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. Obecna była także Rada Słuchaczy kozienickiego UTW z przewodniczącym Dariuszem Szewcem na czele, która wręczała przybyłym słuchaczom kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi oraz opłatkiem. Jak podkreślał przewodniczący rady – wszyscy nieobecni otrzymają życzenia drogą pocztową, tak, aby każdy mógł czuć się w tym magicznym, świątecznym czasie wyjątkowy. Na każdej z kart znalazł się wiersz autorstwa Jeleny Jasek z grupy poetyckiej Erato oraz podpisy burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego, przewodniczącego rady miejskiej Rafała Suchermana, przewodniczącego rady słuchaczy Dariusza Szewca i także mój.

Wydarzenie poprowadziła koordynator UTW w Kozienicach Anna Tomczyk-Anioł. Zaprosiła ona na scenę wyjątkowych gości, o których wspomnieliśmy wyżej. Złożyli oni wszystkim słuchaczom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego wielkimi krokami nowego roku.

Jako pierwsza, w imieniu burmistrza Piotra Kozłowskiego, a także swoim życzenia złożyła zastępca burmistrza Dorota Stępień. – Jest mi niezmiernie miło, że mam przyjemność być dzisiaj z wami. Chcę państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia. Pięknych, wspaniałych świąt Bożego Narodzenia. Niech wiara i nadzieja w państwu rośnie, dzięki temu, że Boże Narodzenie jest takim okresem wyjątkowym w każdym chrześcijańskim domu. Życzę państwu, abyście ten wspaniały okres spędzili wspólnie z rodziną, wyjątkowo, ciepło i pysznie. W nowym roku życzę samych sukcesów – życzyła zastępca burmistrza Dorota Stępień.

Najserdeczniejsze życzenia słuchaczom UTW składała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. Dyrektor odczytała także życzenia zapisane na specjalnie przygotowanej z tej okazji karcie świątecznej. – W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Kozienickiego Domu Kultury chciałam państwa bardzo serdecznie powitać. Bardzo się cieszę, że po roku przerwy mamy okazję spotkać się, co prawda na nieco skromniejszym naszym tradycyjnym spotkaniu, ale co ważne, że jednak razem. Niech ten świąteczny czas Bożego Narodzenia będzie dla was, drodzy państwo okresem wytchnienia od codziennych trudów. Niech przyniesie wiele rodzinnego ciepła, bliskości, spokoju i miłości, a nowy 2022 rok niech obdaruje państwa zdrowiem, pomyślnością i pogodą ducha – mówiła dyrektor Elwira Kozłowska.

Głos zabrał przewodniczący rady słuchaczy UTW Dariusz Szewc. – Witam koleżanki i kolegów w ten szczególny dzień. W ten przedświąteczny dzień zawsze przypomina mi się przepiękna pieśń Czerwonych Gitar, która jest bardzo aktualna właśnie w tym okresie, która mówi, że „jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, dzień, który każdy z nas zna od kołyski”. A jest w refrenie jeden wers, który mówi „każdy każdemu śle życzenia”. I właśnie my osobiście tutaj z tej sceny składamy najlepsze życzenia, świąteczne, ale też noworoczne – mówił Dariusz Szewc.

Wyjątkowy spektakl

Następnie przyszedł czas na występ wyjątkowego teatru lalkowego „Akademia Wyobraźni”, który zaprezentowali spektakl pod tytułem „Baśnie o dwóch braciach”. Był to spektakl świąteczny, który niósł za sobą przepiękne przesłanie. Reżyserem spektaklu był dyrektor teatru Paweł Pawlik. Za animacje lalek odpowiadali aktorzy, Karolina Sierakowska i Bartłomiej Chudziec. W spektaklu wzięła aktywny udział dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, która wcieliła się w jedną z ról.

Teatr Akademia Wyobraźni działa już od ponad dwudziestu lat, początkowo głównie we Wrocławiu – prowadząc działania edukacyjne i animacyjne. Teatr posiada rekonstrukcję dawnej, wędrownej sceny pacynkowej, marionetkowy teatr typu czeskiego i spektakle oparte na wybitnych opracowaniach arcydzieł kultury ludowej i tradycyjnej.

Na przełomie wieków zespół Teatru prowadził także ożywioną działalność w zakresie wymiany kulturalnej z Niemcami, Francuzami, Hiszpanami, Portugalczykami, Ukraińcami, Bośniakami i Czechami. Od wielu lat prowadzi także działalność teatru wędrownego, docierając do tych zakątków naszego kraju, w których teatr widziany jest bardzo rzadko lub wcale. Od ponad dziesięciu lat współpracuje żywo z teatrami z Czech, badając tradycje lalkarskie i techniki obecne w przebogatej tradycji naszych południowych starszych braci.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content