24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] „Światełko z serca” powędrowało do Emilki Małek. 5-letniej mieszkanki Pionek

Popularne

spot_img

W poniedziałkowy wieczór połączone siły #Roztańczonych, OSP Pionki oraz młodych adeptów piłkarskich Proch Pionki U-13 wyszły z inicjatywą wsparcia Emilki Małek, 5-letniej mieszkanki Pionek, która zmaga się z zespołem Dravet – padaczką lekooprną, uwarunkowaną mutacją w genie SCN1A.

Choroba ta charakteryzuje się długimi atakami padaczkowymi dziewczynki, a pomoc związana jest z kosztowną, szeroko rozumianą rehabilitacja (terapie ruchowe, terapię mowy, wizyty u logopedy) oraz z zakupem drogich leków. – W związku z tym pragniemy zapoczątkować akcję – challenge, która to, mamy nadzieję, będzie pozytywnie odebrana przez wszystkich, którym dobro tego dziecka, jest bliskie i którzy zdecydują się do akcji dołączyć. Challenge polega na zrobieniu zdjęcia ze światełkiem telefonu przy sercu z dopiskiem: #światełko #z #serca #dla #Emilki #Małek, opublikowaniu go na swojej tablicy Facebooka, następnie dokonaniu symbolicznej wpłaty na poniższe konto i dalszej nominacji, zachęcającej kogoś do tej akcji. Nie trzeba też czekać na nominację, można po prostu wykonać ją z potrzeby serca i przy okazji wesprzeć konto Emilki – mówi Kamil Panufnik z ekipy #Roztańczonych – inicjatorów akcji.

Sobotni taniec dla Emilki i nominacje

W ramach tej akcji, grupa #Roztańczeni już w najbliższą sobotę 12 lutego w godzinach 7.30-8.30 na targowisku miejskim Manhattan w szczycie sobotnich zakupów, zatańczy swoje najlepsze układy, dla i z myślą o Emilce. Jednocześnie też prowadzona będzie wtedy zbiórka środków finansowych do towarzyszących tego dnia tancerzom puszek.

– Można także wspomóc przedmiotową akcję, przynosząc tego dnia fanty, (gry, książki, i tym podobne), które następnie, będzie można wykorzystać na licytacji prowadzonej dla dziewczynki na profilu Facebooka. Zachęcamy gorąco zarówno do udziału w challenge’u, jak również do udziału w sobotniej porannej zbiórce podczas spontanicznego wydarzenia na Manhattanie. Pierwsze nominacje od organizatorów akcji wędrują do: Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Pomocy oraz Stowarzyszenia Motocyklowe Pionki – dodaje Kamil Panufnik z #Roztańczonych.

Jak można pomóc Emilce?

Wszelkie wpłaty można kierować na konto: FUNDACJA DZIECIOM ,,ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 TYTUŁEM: 39473 MAŁEK EMILIA – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Darowizny można też wpłacać ONLINE przez stronę: www.dzieciom.pl/podopieczni/39473

Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000037904, a w polu CEL SZCZEGÓŁOWY: 39473 MAŁEK EMILIA

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content