22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Sto lat to za mało! Piękny Jubileusz Pani Józefy – mieszkanki gminy Pionki

Popularne

spot_img

W niedzielę, 6 lutego odbył się piękny jubileusz 100-lecia urodzin Pani Józefy Wojdat, mieszkanki gminy Pionki.  

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Jedlni w intencji Jubilatki. Po zakończeniu mszy św. życzenia złożyli: proboszcz ks. Janusz Smerda, wikary Dominik Kowalewski, przedstawicielki Koła Różańcowego ze Stoków oraz  dr. Wojciech Bogucki.

Dalsza uroczystość przeniosła się na salę, gdzie zaproszeni goście składali życzenia Zacnej Stulatce. Wójt gminy Pionki Mirosław Ziółek pierwszy złożył serdeczne życzenia jeszcze długich lat życia w dobrym zdrowiu i samych radosnych dni w gronie życzliwych i najbliższych jej sercu osób. Wójt wręczył bukiet kwiatów wraz z upominkiem. Następnie życzenia złożyły przedstawicielki KRUS Kozienice na czele z kierownik Mirosławą Romanowską. Do życzeń przyłączyli się pracownicy Urzędu Gminy Pionki i KRUS Kozienice.

Wszyscy zebrani wokół Dostojnej Jubilatki odśpiewali głośne „Dwieście Lat”, po czym wznieśli toast za Jej zdrowie. Dopełnieniem uroczystości jubileuszowej był słodki poczęstunek w towarzystwie Jubilatki, najbliższej rodziny i przybyłych gości. Pani Józefa promieniała uśmiechem i szczerą gościnnością. Dzieci Pani Józefy opowiedziały o długim i nie łatwym życiu Dostojnej Jubilatki i jej rodziny. 

Józefa z domu Woźniak, córka Józefy i Franciszka, urodziła się 5 lutego 1922 roku we wsi Stoki (obecnie gmina Pionki). Była jedną z ośmiorga rodzeństwa. Ukończyła 3 klasy Szkoły Powszechnej w Jaroszkach. W czasie II wojny światowej wykonywała roboty przymusowe na rzecz okupanta niemieckiego, polegające na budowie linii kolejowej na terenie Puszczy Kozienickiej. Z tego tytułu otrzymała jednorazowe odszkodowanie za pracę i szkody poniesione w związku z II wojną światową, miała również przez 5 lat wypłacane odszkodowanie w formie dodatku do emerytury. W 1943 roku wyszła za mąż za Piotra Wojdata. Wspólnie z mężem doczekali się czworga dzieci.  Pani Józefa wraz z mężem utrzymywała się z  pracy w gospodarstwie rolnym. Czynnie uczestniczyła w spotkaniach kółka różańcowego w swojej parafii w Kościele Św. Mikołaja w Jedlni. Pani Józefa ma 8 wnuków, 16 prawnuków, 8 praprawnuków. Obecnie jubilatka mieszka u swojej córki i jest pod jej stałą opieką.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content