9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA] Stare Konie dały czadu! Andrzejki w Kozienicach pod znakiem rocka

Popularne

Legendarne utwory Hendrixa, Claptona, Santany czy Riedla rozbrzmiewały w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Wszystko to za sprawą koncertu zespołu Stare Konie, który z okazji „Andrzejek” zorganizowały gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Koncert odbył się w niedzielę, 28 listopada.

Stare Konie to kozienicka formacja, założona w 2019 roku. Jej skład tworzą Aleksander Fikus (gitary), Stanisław Łuczkowski (perkusja), Dariusz Szewc (gitary i wokal) oraz Marek Kostrzewski (gitara basowa). Zespół wspiera również basista Zbigniew Gizicki. Jak mówią sami muzycy, każdy z nich w latach młodości marzył o tym, by grać w zespole rockowym. Teraz to muzyczne marzenie realizują.

Stare Konie mają za sobą koncerty charytatywne podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grali też na Hubertusach czy w ramach inicjatyw lokalnych mieszkańców gminy Kozienice. Wzięli również udział w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata w 2020 i 2021 roku. Muzycznie zafascynowani są rockowymi brzmieniami lat 60., 70. i 80. XX wieku. Przez lata towarzyszyła im muzyka, znana z fal Radia Luxemburg czy Trójki Polskiego Radia.

Stare Konie zagrały w Kozienickim Domu Kultury utwory między innymi Hendrixa, Claptona, Santany, Nalepy, Riedla, Hoffmanna, a także takich formacji jak Deep Purple, Perfect czy TSA. Był to zatem bardzo klimatyczny koncert.

Zespół na scenę zaprosiła dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content