18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Sezon łyżwiarski w Pionkach będzie trwał dłużej. Powstaje zadaszenie lodowiska

Popularne

spot_img

Aktualnie trwają intensywne prace budowlane przy budowie zadaszenia sztucznego lodowiska w Pionkach, które znajduje się przy ulicy Leśnej. Będzie to prawdziwa nowość w mieście. Możliwe, że łyżwiarze wyjadą na taflę jeszcze w styczniu.

Dzięki Samorządowi Województwa Mazowieckiego miasto Pionki pozyskało kwotę 200 tysięcy złotych na zadaszenie miejskiego lodowiska. 600 tysięcy złotych wyniesie wkład własny miasta w tę inwestycję.

Jak mówi burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk, ma nadzieję, że jeszcze w styczniu mieszkańcy Pionek będą mogli korzystać z nowoczesnego, zadaszonego lodowiska. – Na terenie lodowiska pojawi się bardzo dobre oświetlenie oraz nagłośnienie. Przede wszystkim, według naszych koncepcji będzie prawdopodobnie możliwe wydłużenie sezonu łyżwiarskiego w naszym mieście o półtora miesiąca. Myślę, że przy obecnej aurze pogodowej łyżwiarze mogliby już jeździć po lodowisku od pierwszej połowy grudnia, a sezon trwałby możliwe, że nawet do końca marca. Zadaszenie wyeliminuje między innymi słońce i deszcz, a więc wszelkie atmosferyczne zjawiska, które wpływają na to, że lodowisko szybciej zaczyna się topić. Mamy również nadzieję, że dzięki tej inwestycji zaoszczędzimy na energii, ponieważ zamrażanie lodowiska nie będzie tak częste oraz czyszczenie tafli będzie dużo sprawniejsze – mówi burmistrz Robert Kowalczyk.

 

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content