18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Puchar Prezesa KS Proch Pionki zdobyty! Zacięta rywalizacja w FIFA 22 dobiegła końca

Popularne

spot_img

W sobotę, 12 lutego wielbiciele piłki nożnej i gry FIFA przeżywali wielkie emocje. Za nami Turniej FIFA 22, który odbył się Barze Plastek, który był jego organizatorem. 16 zawodników rywalizowało o Puchar Prezesa KS Proch Pionki.

E-sport przez niektórych nazywany młodszym bratem tradycyjnego sportu rozwija się w naszym kraju jak i na całym w świecie w zatrważająco szybkim tempie. Gra FIFA jest jedną z najpopularniejszych gier sportowych na świecie, która przyciąga rzeszę kibiców przed telewizory, zarówno jako graczy, ale także jako kibiców, czego przykładem był sobotni turniej w Barze Plastek w Pionkach.

Szesnastu zawodników rywalizowało na konsoli Xbox One, a stawką ich zmagań był Puchar Prezesa KS Proch Pionki oraz inne atrakcyjne nagrody. Udział w turnieju mogły wziąć tylko osoby pełnoletnie. Turniej rozpoczął się punktualnie o godzinie 16. Emocje i napięcie wzrastały stopniowo, ponieważ organizator zawodów Michał Plaskiewicz rozpoczął rywalizację od ceremonialnego losowania par. Rozgrywki toczyły się od razu od fazy pucharowej. Wylosowane pary rozgrywały mecze, z których tylko jedna osoba wychodziła zwycięsko, przechodząc do dalszego etapu turnieju.

Jak widać na załączonym obrazku, turniej cieszył się sporym zainteresowaniem.

Zawody podsumował organizator Michał Plaskiewicz. – Sobotni turniej, choć odbywał się na wirtualnych boiskach to dostarczył nam dużo walki i wiele emocji. Już od początku turnieju widać było parę wyróżniających się graczy. Niektórzy zawodnicy boleśnie przekonali się o tym, że niewykorzystane okazje lubią się mścić, gdzie jedna akcja potrafiła przełamać losy całego meczu. To były bardzo emocjonujące zawody. Takie wydarzenie to odpowiedź na oczekiwania młodzieży, która poszukuje bodźców i alternatyw do spędzenia wolnego czasu. Najważniejsza była radość z gry i zdrowa rywalizacja. Uczestnicy stworzyli wspaniałą piłkarską atmosferę. Dostarczyli nam piłkarskich emocji na najwyższym poziomie. Jednakże to nie wyniki i nagrody są tu najważniejsze, ale świetna zabawa, rywalizacja w duchu fair play oraz doskonalenie umiejętności gry w FIFA 22. Dziękuję wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w ten turniej. Po pierwszej odsłonie patrzę optymistycznie w przyszłość. Myślę, że to były może i pierwsze takie zawody, ale z pewnością nie ostatnie. Wydarzenie organizowane było przy współpracy z KS Proch Pionki, Pizzeria Olivia, Kajaki Tęcza, Firma Usługowa Cybulski Jakub, 4English, którym za wszystko serdecznie dziękuję – mówił organizator turnieju Michał Plaskiewicz z Baru Plastek.

Oprócz nagród głównych były także symbolicznie upominki za miano najlepszego strzelca w turnieju oraz za najpiękniejszą bramkę podczas rozgrywek. Najwięcej bramek zdobył Patryk Toporek, a tytuł najpiękniejszej bramki przyznano Danielowi Jóźwickiemu, który oddał piękny strzał z rzutu wolnego.

Nie lada emocji przysporzył braterski pojedynek pomiędzy Piotrkiem i Kacprem.

Zwycięzcą turnieju został Olek Kustra, który po emocjonującym pojedynku finałowym z Danielem Jóźwickim wygrał 4:2. Zdobył on za to 100 zł, Puchar Prezesa KS Proch Pionki, szalik KS Proch Pionki, voucher na 3 pizze w Pizzeria Olivia, voucher na spływ kajakowy z Kajaki Tęcza dla dwóch osób, słownik ufundowany przez 4English oraz gadżety piwne od Baru Plastek.

Olek Kustra – zwycięzca turnieju

Drugie miejsce przypadło wyżej wspomnianemu Danielowi Jóźwickiemu. On z kolei zdobył 70 zł, nagrodę specjalną od Firmy Usługowej Cybulski Jakub, szalik KS Proch Pionki, voucher na 2 pizze w Pizzeria Olivia, voucher na spływ kajakowy z Kajaki Tęcza, słownik ufundowany przez 4English, a także gadżety piwne od Baru Plastek.

Drugie miejsce należało do Daniela Jóźwickiego.

Trzecie miejsce po niezwykle zaciętej rywalizacji z Patrykiem Toporkiem zajął Wiktor Warchoł, który wygrał 50 zł, szalik KS Proch Pionki, voucher na darmową pizze w Pizzeria Olivia, voucher na spływ kajakowy z Kajaki Tęcza i gadżety piwne od Baru Plastek.

Trzecie miejsce zajął Wiktor Warchoł.

Sobotnia rywalizacja przebiegła w duchu fair play, przy niezwykle emocjonującej atmosferze. Gracze, ale także przybyli w tym dniu do baru widzowie, niektóre spotkania obserwowali na stojąco, emanując swoimi reakcjami, niczym na prawdziwym meczu piłkarskim. Jak wspominał wyżej organizator zawodów Michał Plaskiewicz – ma nadzieję, że to nie ostatnie takie wydarzenie.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content