15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Przywitali wiosnę i pokazali solidarność z Ukrainą. To był wyjątkowy koncert w Pionkach

Popularne

spot_img

To było niezwykłe, muzyczno-taneczne powitanie wiosny w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, które było jednocześnie gestem solidarności z Ukrainą.

Organizatorami tego koncertu był Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Pionkach oraz Stowarzyszenie Artystyczne – Muzykalne Pionki. Kierownictwo artystyczne i organizacyjne nad koncertem sprawował dyrektor szkoły muzycznej Zdzisław Włodarski. Koncert rozpoczął się od wysłuchania dwóch hymnów – polskiego i ukraińskiego, na rzecz solidarności z naszymi sąsiadami, w tychże trudnych dla nich czasach.

– W ten sposób chcemy oddać hołd walczącej Ukrainie, jej wspaniałej kulturze i walczącym bojownikom o wolność Ukrainy – mówił dyrektor Zdzisław Włodarski.

Następnie gości przywitała prowadząca poniedziałkowy koncert Kinga Bobienko, która oficjalnie rozpoczęła wydarzenie jakim było „Powitanie wiosny – Solidarni z Ukrainą”. Jako pierwszy na scenie zameldował się kanon wokalno-rytmiczny „Wiosna” przygotowany przez Elżbietę Mikołajczyk. Wykonali go uczniowie klasy II c.6 oraz chór Cantabile pod dyrekcją Ewy Sterczewskiej. Akompaniament sprawowała Karolina Luks.

Kwesta na rzecz pomocy Ukrainie

Warto podkreślić, że w trakcie dwudziestominutowej przerwy podczas koncertu przeprowadzona była kwesta na rzecz pomocy Ukrainie.

Następnie pojawił się zespół akordeonowy pod kierownictwem Artura Miedzińskiego. Kolejno usłyszeliśmy Trio fletowe przygotowane przez Annę Włodarską-Szetelę reprezentujące Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu.

Potem przyszedł czas na Kamila Chlebnego z klasy perkusji. W trakcie koncertu wystąpił ponownie Chór Cantabile. Na deskach Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach zameldowali się także Młodzieżowa Orkiestra Smyczkowa „Pionkowskie smyczki” pod dyrekcją Judyty Florczak.

Następnie pojawiła się Pionkowska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, które od dwóch lat działa przy Stowarzyszeniu Artystycznym Muzykalne Pionki i Szkole Muzycznej I st. w Pionkach, wiolonczelistka Wojutyńska Maria, Małgorzata Dzikowska – trąbka, Ewa Dzikowska – gitara elektryczna, której towarzyszyli Julia Boguszewska, Andrzej Wartyni oraz dyrektor Zdzisław Włodarski.

Happening taneczny – Stop Wojnie

Zwieńczeniem tego wyjątkowego wieczoru by występ Pionkowskiej Grupy Tanecznej – #Roztańczeni. Przygotowali oni układ taneczny, w rytm piosenki Michaela Jacksona „They Don’t Care About Us”. Wszystko to odbyło się pod kierownictwem Magdaleny Urbaś, której głównym przesłaniem było – Stop Wojnie. Roztańczonym towarzyszyła grupa rytmiczna przy współpracy Ewy Sterczewskiej. Na zestawie perkusyjnym grupie towarzyszył Alan Kłapa oraz uczniowie Szkoły Muzycznej w Pionkach.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content