18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Przyroda, rekreacja i rehabilitacja. XV Regaty Kajakowe dla osób niepełnosprawnych za nami

Popularne

spot_img

Blisko 140 uczestników wraz z opiekunami wzięło udział w XV Regatach Kajakowych Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się 4 września na terenie Ośrodka Stawu Górnego w Pionkach.

Integracja ze środowiskiem wodnym, otaczającą przyrodą, rekreacja i rehabilitacja. To główne cele jakie przyświecały uczestnikom XV Regat Kajakowych Osób Niepełnosprawnych jakie odbyły się w niedzielę 4 września na terenie ośrodka Staw Górny w Pionkach.

fot. Mariusz Grotkowski

Po czteroletniej przerwie, podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z Lipska, Przysuchej, Uroczyska, Jedlanki, Nowej Wsi, Radomia, Pionek, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pionek, Przewozu, Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z Pionek oraz stowarzyszenia Providentiae Dei ze Skaryszewa, mogli ponownie skorzystać z uroków pływania po wodzie w kajaku. O bezpieczeństwo na wodzie, jako sternicy, bacznie czuwali członkowie stowarzyszenia kajakarzy z Radomia oraz Pionkowskich Morsów.

Uczestników niedzielnych regat powitała kierownik pionkowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy Ewa Klich. – Cieszymy się, że jesteśmy tutaj po czterech latach przerwy. To piętnaste regaty osób niepełnosprawnych. Kochani witam was bardzo, bardzo serdecznie.

Uczestników regat, opiekunów, współorganizatorów wydarzenia powitała również zastępca burmistrza Pionek, Kamila Kaczorowska.  

– Jest mi niezmiernie miło, że w tak krótkim okresie czasu pani Ewa Klich zorganizowała piękne wydarzenie, które odbędzie się w naszym pięknym mieście na ośrodku Staw Górny.  To bardzo duże wyróżnienie ale bez tego wyróżnienia ona sama nie dała by rady. Myślę, że to duża zasługa jej całego zespołu jak również stowarzyszenia, które funkcjonuje przy Środowiskowym Domu Samopomocy. Ale również i nas, bo my chcemy w takich uroczystościach uczestniczyć. Chcemy państwa gościć w naszym mieście, bo nie ma nic cenniejszego niż pokazywanie wszystkim nam, jak bardzo jest jesteście ważni dla nas, bo przełamywanie waszych barier, to również nauka i lekcja dla nas, żebyśmy umieli cieszyć się z rzeczy małych, rzeczy takich, które dla nas są dla nas codziennością a dla was niejednokrotnie  wielkim osiągnięciem i wyzwaniem. – powitała wszystkich gości, zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska

Uczestnicy regat mogli poznać tajniki tresury psa policyjnego

Prócz możliwości obcowania z wodą na uczestników regat czekały dodatkowe atrakcje. Każda z grup mogła skorzystać ze specjalnie przygotowanej strzelnicy, sprawdzić swoje umiejętności w Darcie czy konkurencjach sportowych. Oczywiście, by sprostać wyzwaniom potrzeba dodatkowej energii. Każdy podopieczny mógł skosztować dań z grilla, owoców, pączków czy skorzystać z przygotowanego w przerwie regat obiadu.

Każdy z uczestników regat otrzymał również pamiątkowych puchar oraz medal. Każda z drużyn otrzymała również dodatkowo pamiątkowe gadżety, torby, które ufundowane zostały przez  Starostwo Powiatowe w Radomiu. Miasto Pionki ufundowało dodatkowo przenoście głośniki, z których będą mogli korzystać podopieczni poszczególnych instytucji podczas plenerowych wyjazdów lub wycieczek.

Kierownik ŚDS w Pionkach podziękowała również strażakom z OSP Pionki, za nieocenioną pomoc w organizacji tegorocznych regat. Podziękowania popłynęły również do członków Stowarzyszenia Pionkowskich Morsów oraz stowarzyszenia ,,Przyjazny Dom”.  

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content