9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki odwiedziły Królewskie Źródła w poszukiwaniu wiosny

Popularne

Dzień 21. marca jest ustanowionym przez ONZ Międzynarodowym Dniem Lasów. W dniu tym leśnicy Nadleśnictwa Kozienice gościli grupę około 100 dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Radomiu.

Przedszkolaki przemierzając trasę ścieżki dydaktycznej wypatrywały oznak nadejścia wiosny. Poznały także leśny savoir-vivre czyli zasady bezpiecznego przebywania w lesie. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się punkt widokowy na rozlewisko rzeki Zagożdżonki, która jest najdłuższą rzeką Puszczy Kozienickiej.

Następnie po powrocie na polanę dzieci przystąpiły do przystrajania gałązki sosnowej w bibułowe wstążki, tworząc tak zwany gaik symbolizujący nadejście wiosny.

Pierwszy dzień wiosny – równonoc wiosenna

Warto przypomnieć, że przedwczoraj tj. 20 marca o godz. 16:33 powitaliśmy astronomiczną wiosnę. Skąd ta godzina? To właśnie wtedy Słońce osiągnęło punkt Barana, czyli równonoc wiosenną, a to oznacza, że na półkuli północnej promienie słoneczne padają prostopadle na równik i są jednocześnie styczne do powierzchni Ziemi przy biegunach. Już teraz dni będą stawały się coraz dłuższe, dzięki czemu popołudniowe wyjścia z pracy nie będą przyprawiały nas o dreszcze. Przez najbliższe pół roku biegun północny będzie bliżej Słońca, a wiosna potrwa do momentu przesilenia letniego, czyli najdłuższego dnia w roku. 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content