9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA] Pożar lasu w Pionkach. W akcji brał udział samolot gaśniczy

Popularne

W niedzielne popołudnie, 15 maja, tuż po godzinie 12 doszło do pożaru poszycia leśnego na terenie leśnictwa Podgóry Nadleśnictwa Kozienice, nieopodal ulicy Dębowej.

Do zdarzenia, o godzinie 12:15 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, zastęp średni samochód gaśniczy w sześcioosobowej obsadzie. W czasie działań dysponowano dodatkowe siły i środki, w tym drugi zastęp, tym razem ciężkiego pojazdu z OSP KSRG w obsadzie czteroosobowej. Wsparł on działania gaśnicze prowadzone przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach oraz z terenu gminy.

Spaleniu uległo poszycie leśne, liście, drzewa i suche gałęzie o powierzchni 1,33 ha. Potrzebna była pomoc samolotu gaśniczego Dromader, który dokonał 2 zrzutów gaśniczych. Działania trwały do godziny 17.

Na miejscu zdarzenia byli strażacy z OSP Pionki, JRG nr 4 Pionki, OSP Jedlnia, OSP Laski. Pojawili się również przedstawiciele policji, straży pożarnej leśnej oraz dyżurująca służba leśna z Nadleśnictwa Kozienice.

Jak informuje Nadleśnictwo Kozienice, po raz kolejny przyczyną pożarów występujących w tym terenie były umyślne podpalenia. Dochodzenie w sprawie wykrycia „podpalacza” prowadzi miejscowy komisariat policji, z wykorzystaniem analiz zdjęć monitoringowych.

Zdjęcia – OSP Pionki:

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content