22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Pawilon zabiegowy nowego szpitala powiatowego w Pionkach już prowadzi działalność

Popularne

spot_img

Nowy Szpital Powiatowy w Pionkach funkcjonuje już w nowoczesnym budynku przy ul. Niepodległości 1. Przeniesiono tam Oddział Chirurgii Ogólnej oraz Blok Operacyjny. Działają również pracownie zabiegowe i diagnostyczne, w tym najnowocześniejszy tomograf komputerowy i cyfrowy aparat rentgenowski.

Na bloku operacyjnym odbywają się już pierwsze zabiegi i operacje, prowadzone przez doświadczony zespół chirurgów i pielęgniarek. Na oddział, do dwuosobowych pokoi o wysokim standardzie, są również przyjmowani pierwsi pacjenci. Cały personel oddziału i bloku operacyjnego korzysta z bardzo nowoczesnego wyposażenia i aparatury medycznej. Pracę ułatwia duża funkcjonalność i rozkład wszystkich pomieszczeń, czyli dyżurek, podręcznych magazynów materiałów medycznych, czy pokoi lekarskich.

Nowoczesny tomograf komputerowy

Oprócz oddziału chirurgii, w nowym budynku działają również poradnie zabiegowe: chirurgiczna, ortopedyczna i ginekologiczna. Są również pracownie diagnostyczne, jak endoskopowa oraz najnowocześniejszy 80-rzędowy tomograf komputerowy i cyfrowy aparat rentgenowski. Jest tam również Izba Przyjęć oraz gabinety Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej.

Wypowiedź Marcina Gency, rzecznika starosty radomskiego:

Ponad 20 lat w starym budynku

Przypomnijmy, że przez ponad 20 lat Oddział Chirurgiczny mieścił się w przedwojennym budynku bez windy. Sala operacyjna znajdowała się na parterze, więc pacjentów trzeba było wnosić na noszach lub krzesłach. Standard pokojów chorych czy pomieszczeń zabiegowych był mało komfortowy.

Decyzją nowych władz powiatu radomskiego, w 2019 roku rozpoczęto przygotowania do budowy pierwszego pawilonu zabiegowego nowego szpitala. Jego budowę w latach 2020-2021 w ciągu ponad 14 miesięcy zrealizowała radomska firma Arbud. Uroczyste otwarcie pawilonu miało miejsce pod koniec listopada 2021 roku.

Powstaje drugi pawilon

Obecnie trwają prace związane z budową drugiego pawilonu, tak zwanego zachowawczego, gdzie będą mieścić się oddziały wewnętrzny i rehabilitacji oraz pracownia rezonansu magnetycznego. Pracownicy firmy Arbud Investments zakończyli już roboty ziemne oraz wylewanie ścian i stropu najniższej kondygnacji budynku. Na placu budowy działa żuraw wieżowy, który ułatwia transport materiałów budowlanych oraz wylewanie kolejnych elementów konstrukcyjnych. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W połowie 2022 roku budynek powinien być już w stanie surowym zamkniętym, czyli gotowy do prac wykończeniowych wewnątrz.

Poniżej galeria zdjęć nowej i starej chirurgii
szpitala powiatowego w Pionkach

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content