15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Pionek

Popularne

spot_img

6 stycznia ulicami Pionek, po raz już ósmy przeszedł Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej galerii zdjęciowej z tego wydarzenia.

Organizatorem VIII Orszaku Trzech Króli był Zakon Rycerzy Kolumba im. św. Michała Archanioła w Pionkach. O godzinie 10:30 rozpoczęła się msza święta w kościele św. Barbary pod przewodnictwem biskupa Piotra Turzyńskiego.

Następnie o 11:45 uczestnicy orszaku spotkali się w Ogródku Jordanowskim. O godzinie 12, biskup Turzyński poprowadził modlitwę Anioł Pański i tym samym rozpoczął orszak. Pierwszą scenę w wykonaniu podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej zobaczyliśmy jeszcze w Ogródku Jordanowskim. 

Udział w Orszaku wzięli między innymi przedstawiciele władz samorządowych, w tym burmistrz Robert Kowalczyk oraz wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

Druga scena odbyła się przy Legionówce na ulicy Niepodległości. Przygotowali ją uczniowie PSP nr 2. Później przy kościele św. Barbary krótkie przedstawienie zaprezentowali uczniowie PSP 1. Uroczysty orszak zakończył się naprzeciw CKZiU inscenizacją w wykonaniu Związku Harcerzy Rzeczypospolitej oraz oddaniem pokłonu Nowonarodzonemu Jezusowie w stajence.

Atrakcją tegorocznego orszaku była możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród, wśród których znajdowały się między innymi 2-dniowy pobyt z zabiegami SPA dla 2 osób w luksusowym Hotelu Senator o wartości 1500 złotych.

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

  1. Niedługo, żeby ludzi zachęcić do udziału w gusłach, będą rozdawać samochody swoje w loterii, albo będą pisać reklamy, np.: „na tej parafii żaden z księży nie wykorzystuje dzieci, twoje dziecko może czuć się bezpiecznie”, albo „każdy pędzel pod sutanną jest święty i czysty, chodź sam spróbuj”. Swoją drogą ciekawe czemu sukienkowi dewianci są w sukienkach? Czyżby po to, żeby jaja nie pociły się? Albo sprzęt był od razu do użytku? Haha

    24
    16

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content