4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Odcinek Alei Jana Pawła II zyska nową nawierzchnię. Wprowadzono objazdy

Popularne

Jak przekazuje Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu, w związku z rozpoczęciem prac przy remoncie odcinka drogi powiatowej na Alei Jana Pawła II w Pionkach nastąpiło jego czasowe zamknięcie. 

Wykonawca robót, którym jest firma STAR BUDOWA INWESTYCJE wprowadził czasową organizację ruchu na ul. Aleja Jana Pawła II na odcinku od ul. Plac Konstytucji 3 Maja do ul. Żeromskiego. Odcinek ten został zamknięty, przez co pojawił się objazd ulicą Słowackiego. W przypadku odcinka tej drogi, tak jak i przejścia dla pieszych koło budynku Starej Poczty, inwestorem jest Powiat Radomski. Budowa przejścia wraz z oznakowaniem na całym odcinku to koszt 270 928 tysięcy złotych, zaś remont nawierzchni drogowej to 330 614 złotych. Łącznie ten odcinek drogi pochłonie ponad 500 tysięcy.

W ubiegłym tygodniu przygotowywano się do wymiany krawężników i wylewania masy asfaltowej, a następnie nanoszenia termicznego oznakowania grubowarstwowego. Niestety, obecna pogoda nie pozwalała na te prace. Wymianę krawężników rozpoczęto dziś. – Docelowo nowa nawierzchnia ma pojawić się na całym odcinku powiatowym, to znaczy od przejścia przy poczcie aż do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego przy Orlenie. Wykonawca czeka na poprawę pogody, termin nie jest zagrożony – dodaje rzecznik starosty radomskiego Marcin Genca.

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content