31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych w Pionkach

Popularne

spot_img

Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych miasto Pionki zakupiło nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych.

Miasto Pionki uzyskało dofinansowanie w ramach programu wyrównywania różnic między regionami. Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł 367 647 zł, z czego dofinansowanie ze środków PFRON to kwota 221 707 zł. Program ten realizowany jest przez powiat radomski.

Nowo zakupiony autobus będzie służył do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością mieszkających na terenie Gminy Miasta Pionki do szkół i przedszkoli na terenie miasta oraz do innych placówek edukacyjno-rehabilitacyjnych.

W spotkaniu przekazania pojazdu udział wzięli: Waldemar Trelka – starosta radomski, Kamila Kaczorowska – wiceburmistrz miasta Pionki, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu – Halina Janiszek-Stajniak, kierownik Wydziału Edukacji w Pionkach – Magdalena Mucha oraz radny powiatu radomskiego – Marek Janeczek.

21 miejscowy autobus wyposażony jest w rampę najazdową do wprowadzania wózków inwalidzkich tylnymi drzwiami z możliwością przewożenia równocześnie dwóch osób na wózku inwalidzkim.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content