22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Niezwykła muzyczna uczta z okazji Dnia Kobiet. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od burmistrza

Popularne

spot_img

W niedzielę 5 marca sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy ulicy Zakładowej szczelnie wypełniła się paniami. Olga Nawara przy akompaniamencie Piotra Nowakowskiego oraz Tomasza Gieronia zabrała kobiety na wyjątkową muzyczną ucztę z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Niedzielne popołudnie, zabytkowy budynek dawnego kasyna, pełna sala, wyjątkowy koncert i oczywiście życzenia. Tak w kilku słowach można opisać niedzielne wydarzenie, które zostało zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem pań, które były zachwycone występem. Towarzyszącym im panom także udzielał się ten entuzjazm.

Tuż po koncercie życzenia drogim paniom złożył burmistrz Robert Kowalczyk. Towarzyszył mu radny, Zbigniew Belowski oraz przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Bohdan Tosza. Oprócz życzeń, burmistrz przygotował dla pań słodkie niespodzianki.

– Niech mi będzie wolno w imieniu nas wszystkich pani Oldze i zespołowi bardzo serdecznie podziękować za ta muzyczną podróż, którą dzisiaj mieliśmy możliwość odbyć. Myślę, że wszyscy cieszymy się, że ta muzyczna podróż nie ominęła naszego miasta. Dziękujemy za piękny prezent muzyczny. – podziękował za występ burmistrz Robert Kowalczyk.

– Szanowni państwo, Dzień Kobiet ma ponad sto lat, pamięta czasy 1910 roku, ale to wspaniałe święto, święto chociaż tak naprawdę wszyscy mężczyźni w Pionkach obchodzą je codziennie, ale niech będzie taki jeden dzień, kiedy robimy to szczególnie. Chcę państwu powiedzieć, że ja niesamowicie sobie cenię współpracę z kobietami, kobiety są wspaniałymi współpracowniczkami, są dokładnie, solidne, kreatywne, pomysłowe, odważne, nie boją się wyzwań i myślę, że to wszystko w Pionkach widać od pewnego czasu, bo tak naprawdę to kobiet naszych pionkowskich pomysły i realizacje, które w naszym mieście się dzieją i za to bardzo serdecznie im dziękuję. Natomiast w imieniu wszystkich panów, tu obecnych i nieobecnych życzę państwu, a szczególnie paniom tego, żeby święto kobiet było codziennie – dodał burmistrz Kowalczyk

Kilka słów o artystach

Olga Nawara – wokalistka, autorka tekstów, nauczyciel śpiewu, pedagog, absolwentka kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, a także od niedawna mama małego Jasia. Wielokrotnie zasiadała w Jury muzycznych konkursów, ma na swoim koncie dwie płyty z kolędami, koncertuje z wieloma zespołami, a także udziela swojego głosu śpiewając w chórkach.

Piotr Nowakowski – pianista, aranżer, fotograf i realizator dźwięku, multiinstrumentalista, człowiek orkiestra, dobra dusza i kierownik zespołu. Prywatnie – mąż Olgi, więc jak się można domyślać, muzyka w ich domu nigdy nie cichnie.

Tomasz Gieroń – z wykształcenia akordeonista, z zamiłowania gitarzysta i kolarz. Aranżer, pedagog, nauczyciel, laureat wielu konkursów akordeonowych, kierownik sekcji akordeonu, klawesynu i akompaniamentu w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content