20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA] Niecodzienne show w PSP nr 1 w Pionkach! Wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia

Popularne

W poniedziałek, 13 czerwca przy obu budynkach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach doszło do niecodziennych koncertów. Przed uczniami miała okazję wystąpić Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia.

Młodzież pod okiem dyrygenta Piotra Bąbolewskiego, który jest także nauczycielem muzyki w PSP nr 1 w Pionkach wystąpiła przed licznie zgromadzoną publicznością szkolną. Zwoleńska orkiestra prowadzona przez tamburmajorkę Andżelikę Toporek od pierwszej chwili podbiła serca widzów.

Zachwytu nad występem nie krył dyrektor PSP nr 1 w Pionkach Wiktor Siek. – Za sprawą tych występów chcieliśmy naszym dzieciom podarować dużo frajdy. Przy obu budynkach naszej szkoły zaprezentowała się wyśmienita Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia. Z jednej strony było to dla naszych dzieci niecodziennie widowisko, które dało im dużo radości, a z drugiej strony występ ten miał zachęcić uczniów do angażowania się w takich przedsięwzięciach jak na przykład funkcjonująca w naszym mieście Szkoła Muzyczna. Chcieliśmy pokazać artyzm jaki występująca młodzież osiągnęła w tak młodym wieku. Warto podkreślić, że w zwoleńskiej orkiestrze występują także uczniowie naszej szkoły. Dodatkowo, pan Piotr Bąbolewski – dyrygent orkiestry przy okazji koncertu przeprowadził plenerowe lekcje muzyki, gdzie zadaniem dzieci było rozpoznawanie różnych instrumentów, które były prezentowane podczas dzisiejszego występu. Było to piękne widowisko, te występy zrobiły na nas wszystkich ogromne wrażenie – mówi dyrektor Wiktor Siek.

Występ mogły podziwiać początkowo najmłodsze dzieci z klas 0-3 przy budynku szkoły na ulicy Niepodległości, zaś później orkiestra przemaszerowała na ulicę Słowackiego, gdzie odbył się kolejny koncert dla starszych uczniów.

Kilka słów o orkiestrze

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia została założona w 1992 roku z inicjatywy ówczesnych władz samorządowych. Pierwszym dyrygentem został Aleksander Nadolski. Od grudnia 2004 roku orkiestrą dyryguje Piotr Bąbolewski – nauczyciel muzyki w PSP nr 1 w Pionkach. MOD jest zespołem, który uświetnia zwoleńskie uroczystości oraz promuje swój region w całym kraju i za granicą. Obecnie dyrygenta Piotra Bąbolewskiego, wspomagają: Tomasz Chwaliński, Tomasz Chowiera.

Orkiestra jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Rastede-Niemcy (trzy srebrne medale), Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr w Giulianova -Włochy (trzecie miejsce), Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Kozach (Grand Prix), posiada tytuł najlepszej orkiestry województwa mazowieckiego oraz nagrodę marszałka Mazowsza Adama Struzika.

Orkiestra gościła także na festiwalach na Białorusi, Balkan Folk Festival w Czarnogórze, występowała także we Francji podczas karnawału w Nicei, na święcie lawendy w Prowansji, a także na święcie cytryny w Mentonie. 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content