4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Miłośnicy nordic walking udali się na spacer z leśnikiem po Puszczy Kozienickiej

Popularne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasu w sobotę, 26 marca odbył się spacer z leśnikiem. Nadleśnictwo Kozienice miało okazję gościć grupę około 25 lokalnych miłośników spacerów nordic walking, którzy z dużym zainteresowaniem poznawali zagadnienia dotyczące ochrony przyrody i pracy leśnika.

Trasa rozpoczęła się we wsi Augustów skąd po przedstawieniu krótkiej historii regionu uczestnicy udali się do rezerwatu „Zagożdżon”, gdzie mieli okazję również podziwiać pomnik przyrody „Zygmunt August” czyli największy i najokazalszy dąb szypułkowy w Puszczy Kozienickiej, który liczy sobie ponad 300 lat. O wszystkim opowiadała emerytowana leśnik Lidia Zaczyńska.

Następnym przystankiem była plantacja modrzewiowa w leśnictwie Przejazd, gdzie turyści zgłębiali zagadnienia związane z nasiennictwem i hodowlą lasu. Grupa zapoznała się także z historią bartnictwa w Puszczy Kozienickiej oraz odwiedziła „Leśną Barć” – miejsce omawiające rolę pszczół w życiu ludzi i przyrody. Trasa zakończyła się pieczoną kiełbaską z ogniska obok szkółki leśnej „Przejazd”.

W sobotę w Nadleśnictwie Kozienice miały miejsce również „Wiosenne marsze na orientację” organizowane przez PTTK Łucznik w Radomiu. Na terenie leśnictwa Przejazd około 100 uczestników z Kozienic, Radomia, Białobrzeg i innych miejscowości mierzyło się w dwóch etapach różnych kategorii.

 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content