-5,8 C
Pionki
poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Magia Świąt zawitała do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pionkach. Była wspólna Wigilia, pieczenie pierników i wyjątkowe Jasełka

Popularne

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, pełen magicznego uroku. Wie o tym doskonale Warsztat Terapii Zajęciowej w Pionkach, który razem ze swoimi wychowankami corocznie przygotowuje się na ten szczególny czas.

Co roku podopieczni oraz instruktorzy terapii Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pionkach wspólnymi siłami dbają o pielęgnowanie Bożonarodzeniowych, świątecznych tradycji. W tym szczególnym okresie czasu odbywa się między innymi wspólne pieczenie pierników, tworzenie własnoręcznie wykonanych i niezwykle wyjątkowych ozdób, kartek świątecznych oraz ozdabianie choinki.

– Święta Bożego Narodzenia to szczególny moment, do którego już tradycyjnie, od wielu lat przygotowujemy się w wyjątkowy sposób. Pragniemy, aby za sprawą wspólnie spędzonego czasu każdemu udzieliła się magia świąt. Ze względu na aktualną sytuację w naszym kraju, święta w naszej placówce były nieco skromniejsze, bo spotkaliśmy się w gronie, w którym spotykamy się na co dzień. Zabrakło rodziców, opiekunów naszych podopiecznych oraz osób zaprzyjaźnionych. Nasi wychowankowie przygotowywali się na ten szczególny świąteczny czas już do listopada. Były próby do jasełek, które zostaną wyemitowane już wkrótce, były potrawy wigilijne. Przez dłuższy czas podopieczni wykonywali również różnego rodzaju ozdoby świąteczne, kartki świąteczne stroiki, nie zabrakło także pięknie przyozdobionych pierników. Wykonaliśmy też wiele rzeczy dla Pirlo, zaprzyjaźnionego partnera, który jest jednym z najdłużej nas wspierającym. Zaprzyjaźniliśmy się też z drużyną Proch Pionki, dla której podopieczni wykonali kilka świątecznych prezentów – mówi kierownik WTZ w Pionkach Renata Glimasińska.

14 grudnia przedstawiciele WTZ Pionki wzięli udział w Kiermaszu Świątecznym odbywającym się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu. – To wydarzenie od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Tradycyjnie wśród naszych wyrobów znalazły się piękne stroiki, krasnale, bombki oraz anioły. Mamy nadzieję, że nasze rękodzieło stanowi piękną ozdobą, które wnosi we wnętrza atmosferę świąt – powiedziała kierownik Renata Glimasińska.

Odbyły się także jasełka, w których wystąpili wychowankowie pionkowskiego WTZ. Ze względu na aktualnie panującą sytuację w naszym kraju nie mieli oni możliwości zaprezentować się na żywo przed szeroką publicznością. Jasełka zostały zarejestrowane, a ich wyemitowane zostaną już wkrótce. Warto wspomnieć, że mimo wszystko odbyło się spotkanie przedpremierowe, które miało miejsce we wtorek, 21 grudnia podczas wspólnej wieczerzy wigilijnej, w którym udział wzięli dyrekcja, uczestnicy i pracownicy WTZ Pionki. W ten magiczny dzień zasiedli do wspólnego, świątecznego stołu, na którym znalazły się tradycyjne potrawy.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content