20.2 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice spotkali się z seniorami. Tak wyglądał Międzynarodowy Dzień Ziemi w Puszczy Kozienickiej

Popularne

spot_img

W piątek 22 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice spotkali się z członkami Stowarzyszenia „Złota Jesień” oraz Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pionkach, aby w ramach promowania proekologicznych postaw społecznych wspólnie zasadzić fragment lasu.

Warto wspomnieć, że była to już druga w tym roku (pierwsza odbyła się w piątek, 8 kwietnia) akcja tego rodzaju zainicjowana przez środowisko seniorów.

Przekazane uczestnikom wydarzenia sadzonki jodłowe zostały posadzone w ramach wprowadzania podsadzeń jodłowych przy ścieżce dydaktycznej „Podgaje” im. Janusza Bujaka.

 

 

– Sadzenie drzew jest ważnym aktem pozwalającym celebrować Dzień Ziemi nie tylko jako intelektualną ideę, ale konkretne działanie, w które można zaangażować również ręce i serce – podkreślali leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice.

Na zakończenie dla uczestników sadzenia przygotowano ognisko.

Następnego dnia Nadleśnictwo Kozienice współtworzyło „alejkę ekologiczną” podczas XXIII Dnia Ziemi w Pionkach. Przygotowali tam sadzonki drzew leśnych jak sosny, jodły, świerki i klony, które nieodpłatnie przekazali mieszkańcom.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content